№ 26 (184):

Сумщина і Гуйчжоу співпрацюватимуть

Новини

Під час укладення угодиУ понеділок, 29 червня 2009 року, заступник голови Сумської облдержадміністрації Олександр Цупро та заступник губернатора народного Уряду провінції Гуйчжоу Менг Квіліанг уклали угоду про торгово-економічну, науково-технічну та культурну співпрацю.За словами Олександра Цупра, це вже друга зустріч представників обох сторін, у ході якої посадовці намітили плани на подальшу співпрацю. "З кожним днем Китай все більше зміцнює свої позиції у якості лідера світової економіки, – підкреслив Олександр Цупро, – тому й працювати з цією державою цікаво. Адже це неймовірно величезний ринок, який найменше постраждав внаслідок світової фінансової кризи", - зазначив посадовець.

Сумщина вже має досвід співпраці з китайською стороною. Так, зовнішньоторговельний оборот Сумської області з Китаєм за 2008 рік склав 13 млн. 651тис. дол. США, що на 9,7% більше ніж у 2007році. При цьому обсяги експорту склали 4 млн.921 тис. дол. США, що на 15 % менше ніж у 2007 році, а імпорту – 8 млн. 730 тис. дол. США, що на 31% більше ніж у 2007 році. Але за перший квартал поточного року зовнішньоекономічні відносини з Китаєм дещо послабшали: в основному вони складалися лише з імпортних поставок, які становили 1 млн. 82 тис. дол. США і знизились у порівнянні з минулим роком на 34,6%. Частка експорту у торгівлі з Китаєм в загальному обсязі експорту області складає 0,5 %.

Експортні поставки до Китаю здійснювали ВАТ "СНВО ім. Фрунзе" (насоси гідравлічні та відцентрові), ВАТ "Сумихімпром" (пігменти), ВАТ "Сумський завод "Насосенергомаш" (насоси та запчастини до них), а також ТОВ "Сумифітофармація", ТОВ "Інтер Арма Інжиніринг".

Щодо товарної структури експорту, підприємства області постачають до Китаю хімічну продукцію (30% від обсягу експорту до КНР), продукція машинобудування (62%).

Імпортні поставки здійснювали ДП Завод "Обважених бурильних та ведучих труб" ВАТ "СНВО ім. Фрунзе", ЗАТ "Крафт Фудз Україна", ВАТ "Шосткинський завод хімічних реактивів", ТОВ "Мотордеталь-Конотоп", ТОВ "Сумифітофармація", ВАТ "Таланпром", ВАТ "Шосткинський міськмолкомбінат", Лебединська швейна фабрика, КЗ "Імпульс", а також більше 20 підприємств-представників малого бізнесу. У товарній структурі імпорту переважають хімічна продукція, метали, обладнання та прибори.


Менг Квіліанг запропонував співпрацю в галузі сільського господарства, хімічної промисловості, залучення китайських інвестицій в реалізацію інвестиційних проектів на Сумщині, висловив своє бачення у налагодженні культурної співпраці, розвиткові туризму. Цього ж дня було укладено угоду між Сумським та Гуйчжойським державними університетами про співпрацю, в рамках якої планується створити на базі вишів Китайський та Український Центри.

За словами Олександра Цупра, це не остання зустріч, адже надані матеріалі та пропозиції слід ретельно вивчити і врахувати обопільні інтереси. Китайських колег запросили на виставку "Слобожанський міст - 2009", яка буде проходити у Сумах 24-26 вересня.

Китайська делегація перебувала на Сумщині з 28 по 30 червня. Гості були вражені фестивалем "Сурми України", тож наступного року вони теж планують взяти участь у цьому заході. Під час перебування на Сумщині представники китайської делегації побували в Сумському державному селекційному центрі, Підліснівському відділенні компанії "Райз-Агро", на Сумському фарфоровому заводі, концерні "Укрросметал" та ВАТ "Сумихімпром".

Крім того, відбулася зустріч делегації з керівництвом Сумської торгово-промислової палати, у ході якої китайцям було презентовано торгово-економічний та культурний потенціал Сумщини. У краєзнавчому та художньому музеях, а також обласній філармонії гості ознайомилися з культурними надбаннями нашого регіону.

За інформацією ОДА