№ 27 (185):

Вітамін D для захисту зубів

Медицина і здоров’я

Вітамін DНизький рівень вітаміну D під час вагітності може мати серйозний вплив на покриття кальцієм зубів у дитини в майбутньому. Зокрема, це може призводити до пошкодження емалі та високого ризику руйнування зубів у ранньому віці.

На 86 з'їзді Міжнародної асоціації стоматологічних досліджень, представники університету Манітоби (Канада) розповіли щодо проведеного ними дослідження з цього приводу і оприлюднили результати.У дослідженні взяли участь 206 вагітних жінок на другому триместрі. Лише у 21 жінки (10,5%) рівень вітаміну D в організмі був у нормі. Його концентрація залежала від вживання молока і власне вітамінів. Потім були обстежені діти цих жінок у віці 16 ± 7 місяців. Виявилося, що у 21,6% дітей присутні дефекти емалі, а 33,6% дітей страждали від раннього руйнування зубів. При цьому була відзначена залежність між здоров'ям зубів дитини і присутністю вітаміну D в організмі матері під час вагітності.
 

Матері, чиї діти зіткнулися з дефектами емалі, мали знижений, але не значно, рівень вітаміну D. А от значно знижений вміст вітаміну D було виявлено у матерів, чиї діти страждали від раннього руйнування зубів.

Це перше дослідження, що доводить взаємозв'язок здоров'я зубів дитини і вживання матір'ю вітаміну D.