
5 липня своє професійне свято відзначили працівники сектору державної служби по боротьбі з економічними злочинами. На дану службу покладено багато завдань: виявлення та розкриття господарських, посадових та інших злочинів на підприємствах, в організаціях, комерційних структурах, фінансово-кредитній та банківській системах.
Також працівники зобов’язані проводити оперативно-розшукові заходи по виявленню фактів корупції, хабарництва, підробки грошей та цінних документів.
Під час комплексного оперативно-профілактичного відпрацювання Сумської області, в тому числі й території обслуговування Конотопського міського відділу міліції, що проходило з 2 по 22 червня, працівниками сектору ДСБЕЗ було порушено 5 кримінальних справ. Загалом за поточний період 2009 року порушено 19 кримінальних справ, згідно котрих матеріальний збиток, нанесений державі, склав понад мільйон гривень. 9 справ кваліфікуються як тяжкі та особливо тяжкі, 5 економічних злочинів, сума збитків по котрим перевищує 100 тисяч гривень.
Начальник сектору Державної служби по боротьбі з економічними злочинами Конотопського МВ ГУМВС майор міліції Андрій Швора розповів, що працівниками сектору виявлено декілька фактів підробки документів, згідно з якими було незаконно приватизоване державне майно. З 1998 по 2009 рік громадянин міста, що займав керівну посаду в Конотопській дистанції колії Південно-Західної залізниці, видавав свідоцтва на право приватної власності на квартири в гуртожитках, які знаходилися на балансі Міністерства транспорту та зв’язку України. Розмір збитку склав 410 тисяч 901 гривня. За даними фактами порушено 2 кримінальні справи за ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 366 та ч.2 ст. 233 КК України.
Також виявлено злочини з незаконним збільшенням податкового кредиту з ПДВ. Так, місцевою фірмою було підписано договір з організацією м. Київ на будівництво газопроводу до одного з сіл Конотопського району. Проте правоохоронці виявили те, що насправді ця організація не існувала, а необхідні роботи виконували підрядники Конотопа.
Вчинення таких заборонених діянь призвели до незаконного збільшення державного податкового кредиту з ПДВ на суму 275 тисяч гривень. Кримінальну справу порушено відносно службових осіб одного з місцевих заводів. У 2008 році вони уклали договір поставки з товариством з м. Одеса. Згідно нього були придбані товарно-матеріальні цінності на суму близько 716 тисяч гривень. Проте перевіркою було встановлено, що підприємство за юридичною адресою не знаходиться, ніякою діяльністю не займається. Своїми діями службові особи незаконно збільшили податковий кредит з ПДВ на 119,4 тисячі гривень, чим завдали збитки державі на вказану суму.
Крім того, вирішується питання про порушення кримінальної справи за ч. 2 ст. 191 КК України відносно директора однієї зі шкіл Конотопу. Починаючи з 2001 року й дотепер він отримував заробітну платню замість чоловіка, котрий був оформлений як прибиральник службових приміщень. Проте насправді ж він не працював у навчальному закладі. За вказаний період директор отримав близько 14 тисяч гривень.
Тетяна Кушнєрова, помічник начальника Конотопського МВ ГУМВС