№ 27 (185):

Шахраї обдурюють пенсіонерів

Актуалії

Власний пенсійний фондНадмірна довірливість – наш перший ворог, який працює на руку шахраям. Їх жертвами частіше стають люди похилого віку.

Незважаючи на неодноразові застереження, попередження та нагадування співробітниками міліції в засобах масової інформації, наші громадяни продовжують потрапляти на гачок аферистів, які обкрадають людей, обманним шляхом входять у довіру та видурюють в них останні копійки. 



Так, несподівані "добродії" часто-густо видають  себе за працівників банківських установ, розповідають про якийсь "обмін грошей" і пропонують допомогти стареньким обміняти наявні купюри на "нові". 

В результаті такого "обміну" гроші просто зникають або ж перетворюються в папірці. Наші наступні історії саме про такі випадки. 11 тисяч гривень віддав у руки шахраям 80-річний житель Великої Писарівки, пенсіонерку з Шостки зловмисники  ошукали на 5 тисяч гривень.


Літня жінка ледь стримує сльози. Вона й досі не може зрозуміти, як сталося, що її одурили. Вона хворіє, майже ні з ким не спілкується. Того дня до її квартири увійшли дві незнайомки. Назвались співробітниками пенсійного фонду. Жінка повірила їм одразу, бо гості поводили себе впевнено і говорили досить переконливо, мовляв за дорученням керівництва ходять по квартирах і допомагають інвалідам. Вигадали неіснуючий обмін грошей, який нібито закінчується саме в цей день, переконали, що завтра буде пізно.

На "чорний день" бабуся відклала 5 тисяч гривень. Побоюючись, що гроші пропадуть, вона відразу винесла їх жінкам. Поки одна рахувала купюри – інша  відволікала її увагу - запропонувала  написати заяву на ім’я керівника пенсійного фонду з проханням обміняти гроші. Потім Марія Іванівна отримала конверт, в якому начебто були її заощадження. З ним вона мала прийти до Пенсійного фонду в 13 кабінет.

Після того, як провела гостей, жінка поділилась новиною із сусідкою, та примусила її відкрити конверт. Коли відкрили – ахнули. Замість грошей – біленькі папірці. А далі – дзвінок на лінію "02" з проханням допомогти розшукати злодійок і повернути гроші.

Історія за аналогічним сценарієм трапилась у Великий Писарівці. Вранці старенький  прокинувся з добрим настроєм -  йому виповнився 81 рік. Чоловік навіть і не здогадувався, що саме в цей день доля зіграє з ним недобрий жарт, і він стане черговою жертвою шахраїв-гастролерів. Господар  займався господарством на дворі, коли неподалік від будинку зупинився автомобіль. З нього вийшла жінка і попрямувала до його хати. Назвавшись співробітником селищної ради, почала свою "роз’яснювальну" роботу.

Жінка переконувала старенького, що йому могли видавати пенсію фальшивими грішми, тому вона як представник влади зобов’язана перевірити і допомогти потім їх обміняти. Чоловік злякався, бо вже декілька років він заощаджував кожну копійку. Адже яке здоров’я може бути у 80 років.

Копійка до копійки – так назбиралось 11 тисяч. Привітна гостя рахувала кошти, розважала старенького життєвими історіями про обманутих пенсіонерів. Потім віддала господарю конверт, мовляв все добре – гроші тут. Пообіцяла ще раз навідатись до старенького, щоб  допомогти по господарству і навіть борщем почастувати...
 

Зараз дідусь заспокоївся – здоров’я важливіше. Він впевнений, що міліція знайде злодійку і поверне йому гроші. Такі випадки непоодинокі. Безробіття в країні штовхає людей переступити межу людяності, порядності, штовхає на легкий заробіток. Тому з кожним днем таких випадків стає все більше і більше.

Незважаючи на неодноразові застереження, попередження та нагадування співробітників міліції по радіо, телебаченню і на сторінках преси, наші довірливі громадяни, переважно пенсіонери, продовжують потрапляти на гачок аферистів, які з кожним днем  вигадують все нові й нові способи та методи шахрайства.

Світлана Корніцова, СЗГ ГУМВС в Сумській області