№ 28-29 (186):

Важливий номер…ідентифікаційний

Актуалії

Суцільна ідентифікація... Число Звіра?Сьогодні вже ніхто не дивується, коли при прийнятті на роботу, отриманні різних соціальних допомог, оформленні договорів кредитування, купівлі-продажу, даруванні просять надати довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру.

Не обійтись без неї і при отриманні податкового кредиту, особливо це стосується студентів та їхніх батьків, оскільки вони основна категорія людей, які бажають ним скористатися.Цей номер присутній практично у всіх сферах життєдіяльності людини. Майже 90 % загальної чисельності жителів Сум отримали ідентифікаційні номери. За 6 місяців 2009 року ДПІ в м. Суми видано 5447 довідок.

І сфери застосування ідентифікаційних номерів будуть постійно розширюватися, оскільки без чіткого обліку фізичних осіб неможливо якісно вирішити такі життєво важливі для країни проблеми, як боротьба з тіньовою економікою шляхом недопущення створення фіктивних фірм і їх реєстрації на осіб, які померли чи знаходяться в місцях позбавлення волі; боротьба з порушниками податкового законодавства і забезпечення постійного надходження коштів до бюджету за рахунок сплати податків; виявлення тіньових коштів і впорядкування системи обліку купівлі-продажу нерухомості тощо.

Що ж потрібно для отримання ідентифікаційного номеру. Треба лише завітати до Державної податкової інспекції в м. Суми за адресою Червона площа, 2 з паспортом і заповнити облікову картку. Через два тижні в Державній податковій адміністрації України Вам буде присвоєно унікальний номер, який буде  вказано в довідці про присвоєння ідентифікаційного номеру. 

У разі загублення або пошкодження такої довідки податкові органи видають її дублікат.

Хочемо особливу увагу звернути молодих людей, які будуть вступати до навчальних закладів. Разом із документами, які приймають освітянські заклади обов’язково вимагається довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру. Тому не зайвим буде нагадати учням і їхнім батькам: подбайте про присвоєння ідентифікаційного номеру завчасно!