№ 28-29 (186):

Суперкубок пройшов спокійно

Актуалії

Пляшки - під забороноюУвечері 11 липня 2009 року  в Сумах відбувся футбольний матч між київським "Динамо" та полтавською "Ворсклою" за Інтер Супер Кубок України. Подія була давно очікувана футбольними вболівальниками країни. Цього дня до обласного центру прибула значна кількість вболівальників мало не з усієї України. Так,  з міста Києва прибуло 457 чоловік, а з Полтави – 1080. Вони прибували до Сум організовано протягом дня, безпечне пересування їх в межах області забезпечували працівники державтоінспекції.

          Загальна кількість вболівальників,  присутніх на стадіоні, становила 18 000 чоловік. Звичайно, що перед правоохоронними органами було поставлено завдання якісно забезпечити охорону громадського порядку на вулицях міста і на території стадіону до початку футбольного матчу, під час проведення і по закінченню.


Міліція міста та області повністю була готова контролювати громадський порядок на вулицях обласного центру і на самому стадіоні "Ювілейний" під час матчу. Правоохоронці  несли службу у посиленому режимі. "На забезпечення правопорядку було задіяно 100 відсотків міліції Сум та додаткові сили правоохоронців з районів області, - говорить начальник ГУМВС області Олександр Москальчук". -  Усього на охорону громадського порядку прибули 1547 співробітників ОВС та 80 військовослужбовців внутрішніх військ МВС України."

Усім вболівальникам довелося пройти жорсткий контроль. Пляшки приносити з собою не дозволялося. Їх залишали на вході, не залежно скляні вони чи пластикові. Довелося глядачам втамовувати спрагу перед матчем. Для впевненості вболівальників ретельно обшукували.


Глядачів матчу заздалегідь попередили про заборону   розпалювати димові шашки, використовувати петарди та будь-які інші піротехнічні вироби,  кидати на поле будь-які предмети, що могли призвести до зриву змагань, травмуванню гравців та глядачів. Міліція і персонал стадіону пильно спостерігали за громадянами і  в разі виникнення будь-якої ознаки правопорушення швидко реагували і перешкоджали хуліганським проявам. Але деяких вболівальників ці заборони не зупинили, тому було складено 1 протокол за дрібне хуліганство та 11 протоколів за розпиття спиртних напоїв і перебування на стадіоні у нетверезому стані.


Жоден міліціонер не полишив свій пост, поки з міста не виїхав останній футбольний прихильник.

Діями своїх підлеглих задоволені керівники ГУМВС, обласної адміністрації, а також організатори футбольного матчу. На думку начальника головного управління міліції області,  правоохоронці спрацювали на достойному рівні: "Субота 11 липня відзначилась не лише боротьбою за Суперкубок, а й за порядок. Адже масові заходи державного рівня проводились не тільки в Сумах, а й в Конотопі, куди приїздив глава держави для участі в святі, присвяченому Дню Конотопської битви. Скажу одне: обійшлось без серйозних ексцесів".
 

Світлана Корніцова, СЗГ ГУМВС України в Сумській області