№ 30 (187):

1 мільйон гривень повернуто сумчанам

Актуалії

Сумчанам повернуто грошіНині, коли Україна перебуває під впливом загальносвітової кризи, виконання конституційного обов’язку за сплати податку стає ніби лакмусовим папірцем визначення ступеню їх моральної готовності дбати про економічну стабільність держави. Підсумки кампанії декларування засвідчили: кількість осіб, що звітували перед ДПІ в м. Суми, зросла, як і сума доходів, яку вони задекларували. 

       До ДПІ в м. Суми від сумчан надійшло 4402 декларації про доходи та задекларовано доходу  на  загальну суму  211 млн. грн. Такі дані повідомив виконуючий обов’язки начальника Державної податкової інспекції в м. Суми Квіташвілі Валер’ян Тамазович.

Найбільша кількість декларацій подана від громадян стосувалася доходів, отриманих у вигляді спадщини –1000 осіб ( в 2008 р. – 565), задекларовано майже 33 млн. грн., але відповідно до діючого законодавства 333 особи з них звільнені від сплати податку, іншим 667 чоловікам – донараховано 1,3 млн. грн.. податку з доходів фізичних осіб. 

- від здачі в оренду нерухомості –  120 (в 2008 р. – 99) на суму 109,4 тис. грн.;
- від отримання інвестиційного прибутку – 242 ( в 2008 р. – 566) на суму 101,7 млн. грн.;
- від отримання доходів артистами –  20 на суму  2,7 тис. грн.;
- від продажу рухомого майна – 349 на суму 489,3 тис. грн.;
- від отримання  доходів іноземного походження – 184 (в 2008 р. – 336) на суму 159,9 тис. грн.;
- від отримання інших видів доходів – 438 на суму  4,5 млн. грн.
 нерезиденти – 8 на суму 291,8 тис. грн.;

Крім того 8 нерезидентів задекларували доходи на суму 291,8 тис. грн.

Правом на отримання податкового кредиту скористалися:
- за навчання – 1620 громадян, до повернення - 659 тис. грн.
- по частині відсотків за іпотечному кредитом –260 громадян, до повернення 348,8 тис. грн. В середньому особа з останньої категорії громадян отримає 1341 грн.

Якщо в минулому році на отримання податкового кредиту по витратам на штучне запліднення не подано жодної декларація, то в нинішньому році ситуація змінилася. По штучному заплідненню подано 5 декларацій. До повернення з бюджету їм нараховано 10,5 тис. грн.

151 сумчанину, котрі сплачували страхові внески, страхові премії та пенсійні внески недержавним пенсійним фондам, установам банків за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внески на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення повернуто 59,2 тис. грн. В минулому році таких осіб нараховувалося лише 21.

На отримання податкового кредиту зі сплати вартості державних послуг, включаючи сплату державного мита, пов'язаних з усиновленням дитини, не було подано жодної декларації.  

Податківці приділили увагу особам, які продавали корпоративні права або отримували їх у подарунок. Наприклад, до ДПІ в м. Суми надійшла така декларація, в якій сумчанин  задекларував 579 тис. грн. доходу. В зв’язку з цим йому було визначено податкове зобов’язання у сумі 86,9 тис. грн., які на сьогоднішній день в повному обсязі надійшли до бюджету. 

Цікавий вид доходу громадян – хабарі. В Сумах є й такий чоловік, що з’явився до податкової інспекції та задекларував 300 грн.  зазначеного виду доходу.

Таким чином, за підсумками кампанії декларування доходів громадян до сплати податку з доходів фізичних осіб донараховано 3,8 млн. грн., а до повернення особам, які скористалися правом на податковий кредит, – 1 млн. грн.

Хочемо звернути увагу, що декларації про доходи з метою отримання податкового кредиту можна подавати протягом року. У вас ще є час!