№ 30 (187):

Консультація для автолюбителів

Право і закон

Для автолюбителівФізична особа має у приватній власності легковий автомобіль. Податок за нього сплатив за два роки при проходженні технічного огляду в 2007 р. Наступний термін проходження технічного огляду в 2009 р. Але в 2008 р. сталася аварія,в результаті якої автомобіль став непридатним для експлуатації. Чи повинен громадянин сплачувати податок з власників транспортних засобів за той час, коли автомобіль не експлуатувався?



Обов’язково. Відповідно до ст. 5 Закону України від 11.12.1991 р. № 1963-ХІІ „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” фізичні особи сплачують податок з власників транспортних засобів перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щороку або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд при наявності документів, що підтверджують сплату податку.

Якщо транспортний засіб неможливо подати на місце технічного огляду (через несправність чи з інших причин) в установлений строк, його власник сплачує податок за цей транспортний засіб на загальних підставах, а документ про сплату податку пред’являє органу, який проводить технічний огляд, разом з письмовою заявою про неможливість подання транспортного засобу для технічного огляду.

Таким чином, за транспортні засоби, що не експлуатуються (через несправність автомобіля, хворобу власника, відрядження тощо), податок з власників транспортних засобів сплачується на загальних підставах за повний рік.

Чи подається до податкового органу, фізичною особою, розрахунок суми податку з власників транспортних засобів?

Ні, не подається. Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів самостійно обчислюється лише юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів станом на 1 січня поточного року.

Таким чином, якщо транспортний засіб зареєстровано за фізичною особою, то така особа не повинна подавати Розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

За інформацією ДПІ у місті Суми