№ 33 (190):

Жуйка корисна після операцій на кишечнику

Медицина і здоров’я

Жуйка Turbo - смак дитинстваАналіз досліджень, опублікованих у журналі "Архіви хірургії", дозволив дослідникам заявити про те, що використання звичайної жувальної гумки може позитивно впливати на відновлення кишкових функцій після операцій з видалення або часткового видалення товстої кишки.Післяопераційна кишкова непрохідність (неможливість кишки транспортувати вміст) вважається неминучою відповіддю на травму хірургічного втручання і є одним з головних факторів післяопераційних болів і дискомфорту.

Дослідники з госпіталю святої Марії в Лондоні проаналізували дані п'яти спостережень за 158 пацієнтами, проведених до липня 2006 року. У кожному випадку група пацієнтів жувала жуйку без цукру від 5 до 45 хвилин три рази на день після операції. Потім показники цієї групи порівнювали з показниками контрольної.
 

У результаті виявилося, що ті, хто жував жуйку, в середньому на 0,66 дня раніше змогли пропустити кишковий газ і на 1,10 дня раніше відновили рух кишечника.

Також було відзначено, що в експериментальній групі більш ніж на день скоротилося і перебування в лікарні після операції, але результат був статистично незначний і тому на нього не звернули увагу.

На думку вчених, жуйка діє як "неправдиве годування", стимулюючи нервові закінчення травної системи і стимулюючи виділення слини і секрету підшлункової залози.