№ 34 (191):

Цукрове питання

Перша шпальта

Цукру наказано дешевшатиСумським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України проводиться дослідження щодо порядку формування оптово-відпускних та роздрібних цін на цукор, причин їх зростання, залишків цукру, обсягів його закупівлі та реалізації в області.У липні-серпні цього року у суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на ринку роздрібної реалізації цукру, територіальним відділенням проаналізована динаміка зміни залишків цукру, обсягів його закупівлі та реалізації, а також рівня закупівельних та роздрібних цін на цукор, оскільки, за оперативними даними, саме у цей період залишки цукру у роздрібній мережі зменшувались за рахунок скорочення обсягів закупівлі цукру.

10 суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на ринку цукру в Сумській області, вжили заходів щодо зниження цін на цукор, виконавши рекомендації голови обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Миколи Ільченка.

Зокрема, АТВТ "Аграрник" з 26.08.2009 року знизили рівень торговельної надбавки на цукор, який реалізується в роздрібній мережі, до 2%, роздрібна ціна при цьому була знижена з 7,61 до 6,99 гривень за кілограм. ВАТ "Центральний універмаг" за рахунок зниження рівня торговельної надбавки також зменшив роздрібну ціну на цукор-пісок фасований з 7,50 до 7,00 гривень за кілограм, а у ПІІ "Білла-Україна" та ТОВ "ЕКО" зменшено роздрібну ціну на цукор до 5,79 гривень за кілограм.

У Сумській області здійснюється реалізація цукру-піску з державного продовольчого резерву України, у тому числі через мережу супермаркетів ТОВ "ЕКО" та ТОВ "Слов’яни" за роздрібною ціною 4,02 гривень за кілограм та ВАТ "Центральний універмаг" за роздрібною ціною 4,30 гривень за кілограм. Всього у серпні 2009 року з державного продовольчого резерву України було реалізовано близько 200 тонн цукру. Ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції під час відпуску цукру з державного продовольчого резерву в ланці "виробник – держрезерв – торгівельна мережа" не виявлено.

Разом з тим, обсяг реалізації цукру з державного продовольчого резерву України у липні 2009 року за даними Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області склав лише 0,07% від місячного обсягу реалізації цукру, що було недостатньо для стабілізації цінової ситуації на ринку цукру.