№ 39 (196):

Податкові перевірки та загальний реєстр

Право і закон

І знову гаряча лінія8 вересня 2009 року заступник начальника Державної податкової інспекції в м. Суми Больбіт Юрій Леонідович провів телефонну "гарячу" лінію з платниками податків. Тема "гарячої" лінії називалася "Актуальні питання контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб. Протидія мінімізації податкових зобов’язань та "тіньовому" бізнесу".  

Чи правда, що запроваджується реєстрація податкових накладних із сумою податку на додану вартість, зазначеною в одній податковій накладній, понад 1 млн. грн.?



Так. З 1 листопада 2009 року запроваджується обов’язкова реєстрація податкових накладних, яка здійснюватиметься в Загальному реєстрі податкових накладних. Процедура реєстрації передбачає, що відомості з податкової накладної заносяться до Реєстру, і після внесення інформації про таку податкову накладну до Реєстру податкова накладна надається покупцю товарів (послуг). При цьому, платник податку — покупець матиме можливість співставити інформацію в отриманій ним податковій накладній з даними Реєстру.

Хочу звернути Вашу увагу на те, що подаватися податкові накладні до податкової інспекції будуть в електронному вигляді. Тому СПД, які вперше звітують в електронному вигляді, повинні отримати засоби електронного цифрового підпису у акредитованих центрах сертифікації ключів, перелік яких розміщений на веб-сайті ДПА України та передати посилені сертифікати ЕЦП за місцем своєї реєстрації.


Чи вважається  перевірка з РРО   позаплановою?

Відповідно до ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні"
позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Яка тривалість податкової  перевірки ?

Тривалість планової виїзної перевірки не повинна перевищувати 20 робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - 10 робочих днів. Тривалість позапланової виїзної перевірки не повинна перевищувати 10 робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів.