№ 39 (196):

Податок з додаткового блага для іноземців

Актуалії

Додаткове благо для іранцівПодаток з доходів фізичних осіб – головний бюджетоутворюючий податок місцевої бюджетної скарбниці. Від її наповнення залежить своєчасна виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери, ремонт доріг, освітлення вулиць, благоустрій нашого міста тощо.      

І якщо надходження від цього виду податку будуть зменшуватися, то цьому є не лише об’єктивні причини – стан економіки, зменшення кількості працюючих, але є й суб’єктивні. Це порушення окремими особами податкового законодавства. Але вони повинні пам’ятати, що податківці стоять на сторожі закону і інтересів місцевої громади.


Працівники Державної податкової інспекції в м. Суми при проведенні планових перевірок суб’єктів обов’язково звертають увагу на таке поняття як надання додаткових благ фізичним особам. Додаткове благо – це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку його працедавцем (самозайнятою особою), якщо такий дохід не є заробітною платою чи виплатою, відшкодуванням чи компенсацією за цивільно-правовими угодами, укладеними з таким платником податку. Доход, отриманий громадянами у вигляді додаткових благ, оподатковується за ставкою 15 %, а якщо нерезидентами – 30 %.  Але не всі цього дотримуються.

Так, нещодавно при проведенні податкової перевірки одного великого підприємства обласного центру Сумщини був виявлений факт виплати доходів нерезидентам з порушеннями. А якщо точніше, то не утриманий та не перерахований до бюджету податок з доходів фізичних осіб з вартості VIP-обслуговування в аеропорту "Бориспіль" фізичних осіб – нерезидентів (громадян Ірану).  За цим фактом податківцями донараховано 1320 гривень податку та застосовано штрафних санкцій на суму 2640 гривень.