№ 39 (196):

Натуральне мило

Медицина і здоров’я

Користуйтеся натуральним миломКолись мила не було зовсім - для умивання і прання люди використовували лише воду, пізніше - стали додавати у воду золу. А коли з'єднали золу з вапном - винайшли мило. Сьогодні існує велика кількість видів мила, таких як звичайне кускове мило, мило ручної роботи, що виробляється на спеціальній мильній основі, рідкі мила і гелі.



Рідке мило вважається найбільш гігієнічним - адже завдяки дозатору, воно убезпечене від контакту з руками та брудом на них. Також часто рідке мило має яскраво виражений косметичний ефект, оскільки в рідке середовище легше додати різні корисні компоненти - ефірні олії, рослинні екстракти. Важливо відзначити, що будь-які натуральні продукти мають бути захищені від усіляких зовнішніх факторів: непрозора упаковка, яка оберігає продукт від прямих сонячних променів, дозатор, який оберігає від попадання повітря і бактерій. Ще одна дуже важлива особливість якісного натурального продукту - його потрібно застосовувати у малих дозах, тобто витрата натурального продукту повинна бути в два - три рази меншою від звичайних миючих засобів.


Слід зазначити, що інгредієнти будь-яких косметичних засобів перераховують на етикетці у порядку зменшення їх кількості, тому на першому місці завжди стоїть назва тієї речовини, якої в засобі міститься найбільше. Тому, переглянувши список складових того чи іншого продукту, ви самі зможете визначити ступінь його натуральності. Адже, всупереч заявам багатьох виробників, стовідсотково натуральних миючих засобів у природі практично не існує - інакше вони б просто зіпсувалися і ніколи б не мали річних термінів придатності.


Основною складовою і тих, і інших миючих засобів є детергенти - поверхнево-активні речовини (ПАР), які відповідають за очисні та пінні властивості продукту.


Найдешевшими і відповідно найбільш агресивними до нашої шкірі є детергенти Ammonium Laureth Sulfate і Ammonium Lauryl Sulfate - побачивши їх у списку інгредієнтів миючого засобу, краще його не купувати.


Двоє найдорожчих і найкращих детергентів - Теа Laureth Sulfate і TEA Layril Sulfate у недорогій продукції практично не використовуються і на флаконах засобів, котрі пропонують нам полиці магазинів побутової хімії, їх не побачиш.


Найчастіше в рідких засобах для миття тіла використовують детергенти Sodium Lauryl Sulfate і Sodium Laureth Sulfate (лаурет сульфат натрію), який вважається кращим. Важливо відзначити, що дані засоби у натуральних продуктах використовуються не як мильна основа, а для того, щоб підкреслити мильні та очисні властивості натуральних продуктів і, як правило, не повинні перевищувати декілька відсотків від загальної кількості інгредієнтів.


Нашим читачам ми хотіли б розповісти про рідке мило, до складу якого входять біологічно активні лікувальні грязі і яке справді можна назвати натуральним. Тут потрібно звернути увагу, щоб до складу мила входила натуральна лікувальна грязь, а не витяжки з неї. Як нам відомо, у такому милі використовують до 20% натуральної лікувальної грязі.


Як правило, таке мило призначене для усіх типів шкіри. М'який низькопінний засіб глибоко очищує, не подразнює шкіру рук. Лікувальна грязь, високомінералізована, справляє виразну, анальгезуючу, протимікробну дію на епідерміс. Активні речовини лікувальної грязі: біологічні природні сполуки, амінокислоти, гумові кислоти - впливають на обмінні процеси, вносять корективи у терморегуляційну діяльність і покращують кровообіг, допомагають ефективно протистояти процесам старіння шкіри. Таке мило надає шкірі пружність, свіжість, збагачує мікроелементами і вітамінами. М'яко очищує шкіру від забруднень, видаляє ороговілі клітини та омолоджує. Композиції натуральних рослинних екстрактів, у залежності від їх призначення, у поєднанні з лікувальною гряззю попереджають висушування епідермісу, пом'якшують, заспокоюють і сприяють загоєнню дрібних тріщин. Шкіра легко дихає, має здоровий вигляд. Ви проводите справжню бальнеологічну SPA процедуру. Таке мило має темно сірий колір, але коли його починаєш милити, воно стає повністю білим.

Як застосовувати таке мило. Необхідно нанести на вологу шкіру рук невелику кількість грязьового мила, колоподібними рухами, масажуючи, намилити шкіру рук і зап'ястя і змити водою. Для досягнення максимального оздоровчого ефекту, рекомендується милити шкіру рук протягом деякого часу (близько однієї хвилини). У разі потреби, процедуру повторити. Застосовувати за потребою, щодня.


Рідке мило на основі лікувальних грязей має такі ефекти:

1. Високі показники глибокого очищення шкіри, не пересушує шкіру, збагачує мінералами і мікроелементами, живить, сприятливо діє.


2. Вплив на іонному рівні відбувається за рахунок дії активних речовин грязі, у результаті активізується робота всього організму, відбуваються очисні процеси, врівноважується нервова система, спостерігається стійкість до навантажень, адаптаційна здатність стає набагато більшою, посилюється імунна система.


3. Терапевтичний вплив: профілактика остеохондрозу, артриту, поліартриту, ревматизму, невралгії, захворювань ЦНС, авітамінозу, безсоння, шкірних, простудних захворювань, не загоюються ран, варикозного розширення вен;


4. Косметичний чинник: омолоджуючий ефект, лікування целюліту, зниження пітливості, зміцнення нігтьових пластин, пілінг обличчя, очищення шкіри і підвищення еластичності, відновлення і підтримка природного балансу шкіри, поліпшується тургор шкіри, прибираються дрібні тріщини, пігментні плями, розсмоктуються шрами, розтяжки та інші дефекти, шкіра стає свіжою, чистою, має здоровий вигляд;


5. Соматичний вплив: поліпшення настрою, підвищення тонусу організму, працездатності, обміну речовин, зняття втоми, депресії, стресу, поліпшення кровообігу, мікроциркуляції в тканинах, релаксація.


6. Дерматологія - застосовується як профілактичний засіб при псоріазі, висипу угрів, екземі, дерматиті, для зняття свербіння.


7. Для інтимної гігієни.


8. Застосовується у дитячій практиці.


9. Не має побічних дій, не викликає алергії, справляє цілющу дію.


Основні екстракти, що входять до складу таких мил. До складу екстракту алое входить понад 160 компонентів - амінокислот, вітамінів, мінералів, тому воно має прекрасні загоюючі, бактерицидні, тонізуючі та зволожуючі властивості. Звіробій характеризується протизапальною, протимікробною та протиалергенною дією, аїр і женьшень - тонізують шкіру, а екстракт календули у поєднанні з ромашкою - оптимальний засіб для догляду за жирною шкірою.

Також важливо відзначити, що до складу такого мила можуть входити різні лікувальні грязі, які відрізняються за своєю активністю, мікробіологічними показниками і так далі. Тому кожен охочий використовувати таке мило, повинен сам для себе підібрати той продукт, який йому максимально підходить. Ще однією особливість рідкого мила, до складу якого входить натуральна лікувальна грязь, є необхідність періодичного збовтування продукту перед використанням.


Матеріал підготувала лікар вищої категорії, завідувач відділення реабілітації поліклініки № 1 Печерського району міста Києва, експерт з бальнеології, Терещенко Гульнара Шарафітдіновна.