№ 40 (197):

Знайдено викрадену "Шкоду-Октавію"

Новини

Шкода-Октавія

Перший випадок викрадання автомобіля стався у Парижі, коли шофер угнав автомобіль "Пежо" свого господаря. Перша спроба, щоправда, виявилася невдалою, оскільки зловмисника відразу знайшли і покарали. Сучасні викрадачі автомототранспортних засобів більш досвідчені і майстерні, та і факти крадіжок непоодинокі.


14 жовтня 2009 року співробітниками Конотопського відділення реєстраційно-екзаменаційної роботи затримали "Шкоду". Реєстраційні документи – тимчасовий реєстраційний талон та талон про проходження техогляду - на іномарку були підробними. Під час подальшої перевірки було встановлено, що номер кузову набитий кустарним способом поверх дійсного номеру. Згідно з базою даних ДАІ "Шкода - Октавія" з 30 квітня цього року значиться в розшуку в м. Києві.

Цього разу кияну пощастило повернути свою іномарку, але приблизно в половині випадків господарям не вдалося отримати назад свій транспортний засіб. Аби віднайти їх, працівники ДАІ постійно перевіряють гаражі, платні стоянки, станції технічного обслуговування транспортних засобів, осіб, які займаються приватним ремонтом транспорту тощо.

Не зважаючи на те, що покарання за незаконні заволодіння транспортними засобами не таке вже й мале, машини продовжують викрадати. Сучасні авто злодії не обмежуються продажем поцуплених авто й розбиранням їх на запчастини. Натомість вони винаходять інші способи "заробити" гроші, причому інколи такі, що своєю витонченістю дивують навіть досвідчених правоохоронців.

Викрадений автомобіль до того ж являє собою неабияку загрозу для інших учасників руху, бо автомобільним злочинцем на ту мить володіє виключно одна думка: як найшвидше зникнути. В такій ситуації правила ігноруються, в результаті – травмування і загибель людей, пошкодження транспортних засобів. Проблема викраденого транспорту гостро стоїть при купівлі авто.

Цьому сприяє і байдуже ставлення до збереження свого автомототранспорту. Адже значна кількість його зберігається під відкритим небом і є знахідкою для злодіїв, тому що розкомплектувати автомобіль, який не охороняється і не зберігається належним чином дуже легко. А от щоб знайти викрадене, потрібно провести велику клопітку роботу.