№ 40 (197):

До уваги забруднювачів навколишнього середовища

Право і закон

ЗабрудненняЗ 31 липня 2009 року об’єднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, розташовані на території іншої територіальної громади, виключено з визначення платника збору за забруднення навколишнього природного середовища.

З огляду на це платник збору, до складу якого включені об’єднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, які розташовані на території іншої територіальної громади, і здійснюють викиди (скиди) стаціонарними та пересувними джерелами забруднення, розміщують відходи, починаючи з 31 липня 2009 року подає податкові розрахунки та сплачує збір за забруднення навколишнього природного середовища за місцезнаходженням об’єднань, філій, відділень та інших відокремлених підрозділів.


Таким чином, головному підприємству (платнику збору) необхідно зареєструватися в ДПІ в м. Суми (за місцезнаходженням своїх об’єднань, філій, відділень та інших відокремлених підрозділів) як платнику окремого податку – збору за забруднення навколишнього природного середовища, що справляється за викиди та скиди стаціонарними джерелами забруднення, викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення, розміщення відходів та надати до податкового органу до 9 листопада 2009 року податкову звітність по збору за забруднення навколишнього природного середовища та сплатити даний збір до 19 листопада 2009 року.

Крім того, з метою запровадження єдиного порядку подання розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2009 року, об’єднанням, філіям, відділенням та іншім відокремленим підрозділам, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої територіальної громади ніж головне підприємство (юридична особа) необхідно подати до органів податкової служби за місцем своєї реєстрації розрахунок збору за 9 місяців 2009 року з поміткою "з 01.01.2009 р. по 30.07.2009 р.", а головному підприємству (юридичній особі) – за місцем реєстрації об’єднань, філій, відділень та інших відокремлених підрозділів, що не мають статусу юридичної особи, розрахунок збору за 9 місяців 2009 року з поміткою "з 31.07.2009 р. по 30.09.2009 р."