№ 40 (197):

Податкова міліція: результати і успіхи

Актуалії

Податкова міліціяВідповідатимуть за Кримінальним кодексом України

Одним із напрямків діяльності працівників Головного відділу податкової міліції Державної податкової інспекції в м. Суми є виявлення  порушень податкового  законодавства, за які наступає  кримінальна відповідальність. За матеріалами перевірок податковими міліціонерами міста за 9 місяців 2009 року порушено 17 кримінальних справ: 6 – за ст. 212 ч3 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів в особливо великих розмірах); 3 – за ст. 364 ч2 КК України(зловживання владою або службовим становищем); 5 – за ст. 191 ч5 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Сума збитків по кримінальних справах, порушених у поточному році становить 16,3 млн. грн.Спіймали злочинців у "податковій ямі"

Термін "податкова яма" не сходить з уст працівників податкових органів. Оскільки саме з ним пов’язані найбільші втрати в бюджеті, що стосуються податку на додану вартість. Платники користуються "податковими ямами" для завищення податкового кредиту на значні суми, а платники, які занизили свої податкові зобов’язання, або взагалі їх не відобразили, і є вірогідними „податковими ямами".

Так, внаслідок відпрацювання підприємств-ямокористувачів, зареєстрованих на території м. Суми, відносно посадових осіб одного із ТОВ порушено кримінальну справу за ст. 212 ч.3 КК України (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів в особливо великих розмірах - на суму понад 1,5 млн. грн.) та відносно посадових осіб іншого ТОВ порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину ст. 364 ч. 2 КК України (зловживання владою або службовим становищем), підприємству донараховано понад 300 тис. грн. податку на додану вартість.

Одне з цих підприємств протягом 2 років здійснювало безтоварні операції з "придбання" товарно-матеріальних цінностей  у підприємства з ознаками фіктивності. Останнє зареєстроване в Києві, але директор і головний бухгалтер в одній особі проживає і працює (на іншому підприємстві) в Рівненській області. Слідство триває. 
 

Акциз поза законом

Значна увага приділяється боротьбі з незаконним обігом підакцизних товарів. З початку року проведено понад півтори сотні перевірок дотримання вимог законодавства України щодо законності переміщення та реалізації підакцизної групи товарів суб’єктами підприємницької діяльності, зареєстрованими на території, яку обслуговує ГВПМ ДПІ в м. Суми.

Результатом перевірок стало 46 вилучень з незаконного обігу ТМЦ на суму – 5,4 млн. грн., що на 2,7 млн. грн. більше, ніж в 2008 році. З них лікеро-горілчаних виробів на 17,7 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 22,2 тис. грн.

Крім того порушено 1 кримінальну справу з ознаками злочину, передбаченого ст. 204 КК України (виготовлення, транспортування та зберігання з метою реалізації підакцизних товарів). Виявлено та припинена діяльність 1 підпільного виробництва ЛГВ.

Операція "Гральний бізнес"

Співробітниками ГВПМ ДПІ в м. Суми протягом поточного року було здійснено низку оперативно-перевірочних заходів щодо протидії незаконній діяльності, пов’язаної з наданням послуг в сфері грального бізнесу, чим порушується закон України "Про заборону грального бізнесу в Україні" від 15.05.2009 року №1334.

Усього протягом п.р. податковими міліціонерами було вилучено 44 ігрових автоматів та гральний стіл "рулетка" на загальну суму 1,1 млн. грн.