№ 40 (197):

Запроваджена реєстрація податкових накладних

Право і закон

НакладнаДержавна податкова інспекція в м. Суми повідомляє, що 23 вересня 2009 року Кабінет Міністрів України з метою упорядкування адміністрування податку на додану вартість видав розпорядження, яким запровадив реєстрацію податкових накладних в Загальному реєстрі податкових накладних.З метою відпрацювання процедур реєстрації податкових накладних та упорядкування ведення Реєстру запровадження такої реєстрації передбачається здійснювати в три етапи:

І етап — з 1 листопада 2009 року запроваджуватиметься реєстрація податкових накладних із сумою податку на додану вартість, зазначеною в одній податковій накладній, понад 1 млн. грн.;

ІІ етап — з 1 січня 2010 року – понад 500 тис. грн.;

ІІІ етап — з 1 квітня 2010 року – понад 100 тис. грн.

Платник податку, який видає відповідну податкову накладу, повинен зареєструвати її в Загальному реєстрі. При цьому, отримувач податкової накладної-покупець матиме можливість співставити інформацію в отриманій ним податковій накладній з даними Реєстру.

Податкові накладні надаватимуться виключно в електронному вигляді, тому платники податків, які вперше звітують  в електронному вигляді, повинні отримати засоби електронного цифрового підпису у акредитованих центрах сертифікації ключів, перелік яких розміщений на веб-сайті ДПА України та передати посилені сертифікати ЕЦП за місцем своєї реєстрації.