№ 40 (197):

Нічні гості

Актуалії

Баба Євдокія зневірилася у людях4 тисячі гривень пенсії здалися ласим шматком для двох жителів села Хухри Охтирського району. Чоловіки озброїлись ножем та пішли до оселі самотньої 80-річної жінки вимагати гроші. Розбили вікно, проникли в будинок і напали на господарку. Гроші вони отримали, а ось погуляти на славу так і не вдалося. За декілька днів їх затримали правоохоронці.


Бабу Євдокію жаліють на селі. Ніколи не була одружена, дітей не народила, тому і старість доживає в самотності. Її помешкання нагадує більше харчовий склад, ніж жилий будинок. В погріб та на горище вже не сила лізти, тому всі їстівні припаси жінка тримає в хаті. До візитів  незваних гостей звикла.Каже, останні нерідко навідаються до її хатини, щоб вкрасти те, що "погано лежить". Рік тому крадії вже поцупили в старенької 1000 гривень, але вона й гадки не мала, що наступна пригода ледь не коштуватиме їй життя. Життя, яке буде оцінено зловмисниками в чотири тисячі гривень.


Опівночі   Євдокію розбудив стук у вікно.  Потім почувся звук розбитого  скла і до кімнати заскочив невідомий чоловік. Жінка хутко схопила вила, що стояли поруч і,  в надії налякати непроханого гостя,  вийшла йому на зустріч . Але в останню мить злякалась і кинулась до вхідних дверей. Відчинила ... Коли на порозі побачила ще одного чоловіка. Непрохані гості збили господарку з ніг і почали нишпорити по її кишенях. "Один як штовхнув мене ногою, прямо в груди.Я впала. Він зверху сів, придавив до підлоги, ухопив за горло і почав душити, а його приятель витягував з моєї кишені гроші", - плаче жінка. Здобиччю зловмисників стали чотири тисячі гривень. Вони полишили свою жертву непритомною на підлозі і втекли.

Коли господиня прийшла до тями,  одразу звернулась до міліції. І вже за декілька діб останніх затримали правоохоронці. Вони – відомі на селі п’янички. Обом по 40 років, ніде не працюють. Чоловіки навіть не встигли прокутити усі гроші. Кажуть, того дня вже з ранку були на веселі і душа знову "просила допінг", а в кишені – пусто. "Ми тоді випили півтори літри самогону на трьох, я знайомий та його співмешканка – пояснює один з затриманих – Він мені і каже, що йому приятель розповідав про бабку. Так у неї там страшне: повні сумки грошей. Ми спочатку хотіли просто в неї грошей попросити. Навіть вигадували історію про вагітну дружину, яка потребує лікування. А потім подумали, що вона відмовить. Тоді взяли ножа, на випадок, якщо стара добре приховала свої заощадження і не надто балакуча"

Сьогодні чоловіки заарештовані і дають пояснення слідчим. Іх дії правоохоронці кваліфікують як розбійний напад. А це, згідно з чинним законодавством, до  12 років позбавлення волі. "Я зараз шкодую про те, що накоїв. У мене матушка така ж сама, такого ж віку. Якщо посадять, то я волі вже не побачу, в мене туберкульоз, на "зоні" і помру"- бідкається один затриманих.

Проте таке каяття бабу Євдокію не заспокоює. Жінка зневірилась у людях і хвилюється , що одного дня до неї знову навідаються охочі до "легких" грошей. Каже, що наступного потрясіння  її серце просто не витримає.


Тетяна Гарбуз, СЗГ ГУМВС України в Сумській області