№ 40 (197):

Сумчанин пограбував інваліда

Новини

Затриманий грабіжникУ Лебедині сумчанин пограбував  80-річного інваліда. Зловмисник  приїхав в гості до батька, проте до родича дійти не встиг -  спокусився на гаманець хворого діда. Його здобиччю стали 70 гривень, а розплатою за скоєне – порушення кримінальної справи.


Того дня  Віктор Сергійович прийшов додому зажурений,  в брудному  порваному пальто та ще у супроводі міліції. Схвильованій дружині пояснив – на вулиці на нього напав невідомий чоловік."Я купував продукти в кіоску, - розповідав він, - мені ще молоденька продавчиня допомагала. Вона бачила, що руки зовсім не діють, тому сама достала гроші, відрахувала потрібну суму, а залишок -  70 гривень, поклала мені до кишені пальто. Дивлюсь, а неподалік від мене чоловік стоїть і спостерігає. Та хіба я міг подумати, що звичайний перехожий таким негідником виявиться? І не молодий вже. Років сорок йому."
 

Дорога до дому пролягала через безлюдний двір. Віктор Сергійович йшов повільно, думаючи про те, що вдома його очікує смачний обід дружини. Аж раптом почув за спиною кроки – його наздоганяв той самий чоловік, на його Віктор Сергійович звернув увагу ще біля кіоску. Він попросив дві гривні.  Почувши, що грошей немає, незнайомець почав лаятись, мовляв, він добре бачив, що від покупок гроші в кишені ще залишились "Я зрозумів, що діло не ладне. Хотів від нього втекти, але куди там! Незнайомець з силою штовхнув мене  в спину, а через кілька секунд я вже лежав  обличчям до землі, - розповідає потерпілий. - Впав я так, як треба (посміхається – авт.), гаманець з грошима опинився піді мню. Він мене намагався розвернути, щоби долізти до кармана. А я не піддавався. Він ледь-ледь руку встромив, схватився за кишеню, потягнув і одірвав "по живому". Так у нього в руках опинились і кусок кишені і гаманець".

Розповідаючи свою пригоду, Віктор Сергійович каже, що образливо було не те, що його пограбували, а те, що знайомі, які проходили мимо і бачили сутичку навіть не підійшли, щоб допомогти. "70 гривень не такі вже то  великі гроші,  щоб за ними жаліти. І того пальто не жаль. От тільки куди світ котиться, що серед білого дня узять отак  і штовхнути з усієї сили  у грязь хвору людину…"- підтримує чоловіка дружина. Близько семи років вона доглядає за хворим. Остеохондроз дав ускладнення. І тепер  руки у чоловіка зовсім не рухаються. Дружина і одягає його, і годує. Навіть речі, що здаються для здорової людини елементарними, інваліду робити складно. Щоб увімкнути телевізор, бере олівець в зуби, і натискає на кнопку, той же олівець рятує, коли треба комусь зателефонувати. Рук наче і немає.

Інвалід одразу після пограбування звернувся до міліції, розповів, як усе сталося та детально описав нападника. В той же день і затримали підозрюваного. Як виявилось, чоловік вже мав судимості за хуліганство, крадіжки та грабежі.

"Одразу затриманий не зізнавався у скоєному. Він стверджував, що 70 гривень йому дав батько. Коли поговорили з батьком підозрюваного, виявилося, що син до нього навіть доїхати не встиг. І гроші, зрозуміло, ніхто нікому не передавав" - коментує Людмила Литовченко старший слідчий СВ Лебединського МВ ГУМВС України в Сумській області.

Сьогодні проти затриманого порушена кримінальна справа за ч.2 ст.186. Покаранням для нього може стати ув’язнення на строк до 6 років.


Віктор Сергійович на свого кривдника зла не тримає і навіть жаліє. "Мені, – говорить, -  шкода, що молодий чоловік пиячить, нападає на інвалідів за 70 гривень.  Багато за них не купити, а ось людське обличчя втратити можна швидко."

Тетяна Гарбуз, СЗГ ГУМВС України в Сумській області