№ 40 (197):

Міліція взялася за самогонників

Перша шпальта

Вилучення самогонуЯк свідчить кримінальна статистика, кожен п’ятий злочин в нашій країні скоюється у стані алкогольного сп’яніння або на ґрунті вживання спиртних напоїв. Тож керівництво Головного Управління МВС  області прийняло рішення  на території  Сумщини вжити необхідних профілактичних заходів, направлених на боротьбу з таким негативним явищем, як самогоноваріння.Не залишились осторонь і Конотопські правоохоронці. З початку року до адміністративної відповідальності за незаконне виготовлення, зберігання та розповсюдження самогону міліціонери притягнули 79 місцевих жителів.З початку року працівники Конотопського МВ ГУМВС в Сумській області  припинили діяльність 7 самогонних точок, а відносно їх власників  порушили  кримінальні справи згідно  статті 203  Кримінального кодексу України "Заняття забороненими видами господарської діяльності".
 
Згідно статті 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення виготовлення або зберігання без мети збуту самогону або інших міцних спиртних напоїв домашнього виробництва або  апаратів для їх вироблення карається штрафом від 51 до 170 гривень. А згідно частини 1 статті 203 Кримінального кодексу України заняття видами господарської діяльності, щодо яких є спеціальна заборона, встановлена законом – карається штрафом від  850 до 1700 гривень.


Деякі громадяни, нехтуючи неодноразовими попередженнями з боку правоохоронців, все одно порушують законодавство.

За час профілактичних заходів місцеві міліціонери затримали трьох  жителів Конотопа, які виготовляли і розповсюджували самогон.

Так, 11 жовтня під час обходу помешкань громадян у мікрорайоні "Житловий масив" дільничні інспектори міліції виявили роботу ще однієї самогонної точки. Цим нелегальним бізнесом 56-річна конотопчанка займалась протягом останніх трьох років. Жінка вже притягувалась до адміністративної відповідальності за виготовлення та розповсюдження оковитої, та це її не зупинило.  На запитання співробітників міліції, чому займалась  незаконним бізнесом, відповіла просто: "Роботи немає, нічим годувати сім’ю".  В її помешканні правоохоронці  виявили та вилучили самогонний апарат, близько 30 літрів самогону та 160 літрів закваски. Але таке пояснення не дає права порушувати законодавство, тому жінці  буде пред’явлено обвинувачення та порушено відносно неї кримінальну справу.
 

Ще дві самогонні точки виявили правоохоронці 20 жовтня. В ході відпрацювання села Підлипне в одному з господарств цього населеного пункту міліціонери вилучили 120 літрів закваски та 3 літри самогону і апарат для виготовлення оковитої. 46-річний господар вже притягувався до адміністративної відповідальності за незаконний бізнес, та це його не тільки не зупинило, а  напроти він розвернув ще більше його виготовлення. На зауваження  працівників міліції під час перевірки правопорушник не звертав уваги. Аби уникнути покарання  намагався самостійно знищити готовий самогон.

Інша 65-річна мешканка Конотопа свого часу вже притягувалась до відповідальності за самогоноваріння та полишити "улюблену справу" не змогла. Під час рейду в її квартирі  дільничні інспектори вилучили 96 літрів закваски, понад 10 літрів самогону і самогонний апарат.

Наразі за цими фактами вирішуються питання про порушення кримінальних справ.
 

Т.Кушнєрова, помічник начальника Конотопського МВ ГУМВС в Сумській області