№ 41 (198):

Міліцейські поради з самозахисту

Перша шпальта

СамооборонаЯк уберегти себе від нападу зловмисника?


Повертаючись додому увечері, по можливості, не ходіть поодинці, уникайте погано освітлених вулиць, скверів, глухих, безлюдних місць, лісопаркових зон, районів будівництв.

Якщо на вас напав грабіжник і сили явно не на вашу користь, краще віддати йому гаманець, сумку, чим битися за неї, ризикуючи здоров'ям і життям.



Якщо ви затримались допізна, зверніться з проханням до близьких або знайомих зустріти Вас біля метро, зупинки автобуса та провести до будинку.

Будьте обережні і розбірливі в нових знайомствах, не варто жінці, якщо вона одна, сідати до машини незнайомої людини.

Якщо ви змушені скористатися випадковою машиною, щоб дістатися до вашого дому, намагайтеся запам'ятати номер автомобіля і повідомити його комусь із друзів або родичів по мобільному телефону так, щоб водій не чув.

Не показуйте водію таксі чи випадкового автомобіля, що у вас в гаманці значна сума грошей.

У темний час доби йдіть посередині тротуару, щоб знизити ризик раптового нападу та, у разі нападу, мати час оцінити ситуацію.

Якщо вас пізно ввечері з будь - якої причини зупинили сторонні особи, не зупиняйтесь у темному місці, а намагайтесь дійти до найближчого ліхтаря, вітрини магазину або іншого освітленого місця. Вірогідно, що зловмисники в такій ситуації відмовляться від злочинних дій.

Не давайте можливості хуліганам спровокувати себе. Уникайте зневажливих висловлювань на їх адресу. Залишайтеся спокійним, об'єктивним та виваженим.

Мобільні телефони носіть у кишенях, бажано таких, що закриваються ґудзиками або блискавкою, на крайній випадок у сумці.

Вам часто приходиться повертатися додому пізно?


Носіть в сумочці індивідуальні засоби захисту: балончик з газом, електрошокер або свисток - в скрутну хвилину врятувати може навіть він.

Для самооборони користуйтеся засобами, що містять речовини, які подразнюють очі та дихальні шляхи, але пам'ятайте, що застосовувати їх треба з урахуванням вітру і лише у великих приміщеннях.

Захист при нападі на відкритому просторі (на вулиці, в парку)


Ви йдете по пустинній темній вулиці і помітили, що за вами довго йде незнайомець? Різко поверніться у зворотній бік та спробуйте роздивитися людину - це може значно послабити її агресивні дії та дозволить вам в подальшому впізнати цю особу. Зробіть все можливе, щоб пропустити його вперед. Якщо не вийшло, вдайте, що у вас під тим ліхтарем призначена зустріч з чоловіком, братом тощо. І доведіть це до свідомості підозрілої вам особи. Наприклад, голосно покличте брата: "Максиме, ще довго тебе чекати?", або покличте собаку: "Мухтар до мене!".  Це дозволить вам виграти час.

Якщо на вас напали на вулиці, створюйте якомога більше шуму: кричіть, розбийте скло, вдарте по машині, що стоїть поряд, щоб спрацювала сигналізація.

Коли вам удалося вислизнути від нападаючого, відразу відбігайте, принаймні, метрів на 10 і зберігайте дистанцію. Злочинець вважатиме за краще відмовитися від переслідування, ніж ризикувати бути спійманим.

Вам здалося, що вас переслідує машина?


Оберніться і йдіть в протилежному напрямку. В такому випадку щоб прослідувати за вами, водію доведеться розвернутися. В цей час ви зможете вийти з поля зору переслідувача.

Щоб перешкодити злочинцю затягти вас в машину, хапайтеся за будь - який предмет, який опинився поблизу: дерево, лава, велосипед - все, що перешкодить йому зрушити вас з місця або не пройде через дверці машини, і голосно кличте на допомогу. Люди звернуть на це увагу і зателефонують до міліції.

Захист при нападі в закритому просторі (під'їзді, ліфті)

Правила для жінок і дітей: ніколи не сідайте в ліфт з незнайомими. Близько 50% випадків нападів на жінок відбувається в під'їздах і, особливо, в ліфтах.

При нападі у ліфті негайно натисніть на кнопку "виклик диспетчера". Диспетчер визначить місце знаходження ліфту та доповість про випадок в міліцію.

Якщо при вході в під'їзд ви почули постріли або підозрілий шум - негайно вийдіть на вулицю.

Якщо ви збираєтеся зайти в під'їзд і бачите підозрілу особу, яка хоче зайти за вами слідом, - не заходьте в під'їзд, пройдіть мимо до найближчого освітленого біль - менш безпечного місця. Зателефонуйте додому або сусідам, щоб вас зустріли біля під'їзду або біля квартири. Якщо можливості зустріти вас немає, телефонуйте до міліції.

Якщо на Вас напали в під'їзді, ніколи не намагайтеся забігти в ліфт. Злочинець чекатиме Вас перед виходом з ліфту.

При нападі в під'їзді біжіть вгору по сходах і дзвоніть у всі двері підряд. Хто - небудь з ваших сусідів може опинитися вдома і виглянути за двері або хоча б запитати: "Хто там?", на що Ви можете крикнути "Я ваш сусід, на мене напали, викличте міліцію". Злочинцю не потрібні свідки, тому ймовірно, що він залишить свої наміри.

Психологи також говорять, що для залучення уваги сусідів навіть краще кричати "Пожежа!". На такий крик вибігають всі.

Захист при нападі на квартиру

При нападі на квартиру, насамперед прагніть привернути увагу сусідів. Викиньте стілець у вікно, вибіжіть на балкон з криками "Вбивають!". Психологи говорять, що для залучення уваги сусідів навіть краще кричати "Пожежа!".

Подумайте прямо зараз - чи є у вашій квартирі місце, де ви можете сховатися в разі нападу. Це може бути ванна кімната, туалет, комора, якщо ці приміщення обладнані міцними дверима.

Опинившись в укритті, стукайте в стіну (якщо воно має спільну стіну з сусідами), кричіть, намагайтеся всіма можливими способами привернути увагу сусідів.


Якщо ви стали жертвою грабіжника чи шахрая або свідком пограбування,негайно повідомте про це міліцію. Вірогідність затримання злочинця по "гарячих слідах" набагато вища, ніж через деякий час.
 

Сектор зв'язків з громадськістю ГУМВС