№ 41 (198):

Впіймали конокрадів

Актуалії

Бережіть конейУ Великописарівському районі міліція затримала конокрадів. Три приятелі викрадали худобу з місцевої агрофірми "Дружба".  Ініціатором злочинного тріо виступив 16-річний юнак, який свого часу працював там сторожем . Викрадених коней здавали  на м’ясокомбінат. За кожного отримували чотири з половиною тисячі гривень . На сьогодні доведена причетність затриманих до трьох крадіжок, проте, вважають правоохоронці, список може бути подовженим, тому перевіряють "трійцю" на причетність до аналогічних злочинів в районі та за його межами. Коли до Великописарівського райвідділу міліції надійшло повідомлення, що з місцевої агрофірми "Дружба"  невідомі зловмисники викрали коня, на місце пригоди одразу виїхала слідчо-оперативна група. З’ясувалось, що це не перша крадіжка худоби з цього господарства. Звідти вже пішли "в невідомому напрямку" дві  корови та коні.


Оглянувши прилеглу територію, міліціонери виявили і місце забою тварин. Крадіїв цікавила туша, все інше вони полишали місцевим собакам. Правоохоронці почали відпрацьовувати місця, куди крадії могли здати м'ясо,  а також осіб, які мали судимості за аналогічні злочини. " Ми розуміли, що перевіряти окрім раніше засуджених осіб за аналогічні злочини потрібно м’ясокомбінати та пункти прийому м’яса як на території Сумської області, так і Харківської, - розповідає Володимир Полянин –заступник начальника Великописарівського РВ ГУМВС, - оскільки з Великописарівки є пряма дорога на Харків і наші зловмисники могли цим скористатися. Цілеспрямована робота дала свої позитивні результати. При відпрацюванні одного з м’ясокомбінатів Харкова ми встановили факти, коли одна особа декілька разів здавала  конину. І саме ця особа була жителем нашого району."

Підозрюваних затримали і доставили до міськвідділу. Організатору -16 років, його подільникам по двадцять. Свого часу юнак працював пастухом в агрофірмі, тому добре знав місця розташування сараїв, графік роботи охорони. 600 гривень зарплатні його не влаштовували, тому думка про те, що на м’ясі можна добре підзаробити давно крутилася в його голові. Однодумців знайшов одразу. "Якось я замислився де б гроші взяти. Потім подумав, а чому б двох корів не продати. Запропонував знайомим чоловікам увійти в долю. Ті погодились. Через два тижні вони знов приїхали. Ми знову пішли красти. " - розповідає затриманий.

Коней викрадали хлопці утрьох, розподіливши між собою обов’язки. Один виводив коня і відводив його подалі від ферми, інший  забивав. А третій на машині відвозив м’ясо до Харківського м’ясокомбінату. Там за кожного отримували чотири з половиною тисячі гривень. Керівники місцевої агрофірми кажуть, що юний пастух не викликав в них довіри, та прийшлось узяти, бо працювати нікому. 

Наразі трійка підозрюваних у викраденні коней під вартою.  Проти них порушили кримінальну справу за фактом крадіжки. Двом хлопцям, яким вже за 20 років, може загрожувати до 6 років позбавлення волі.


Ельвіра Біганова, СЗГ ГУМВС Сумська область