№ 42 (199):

Виламувачі парканів

Новини

Опитування постраждалихДвоє молодиків спочатку понапивалися в місцевому барі, а потім пішли огорожі односельчан трощити. Увечері хлопцям було весело, а вранці – уже не до жартів. До похмілля додався ще один головний біль, пенсіонери пішли до міліції заяви писати, щоби хоч якусь управу знайти на молодь, якій паркани чимось не догодили.


Двоє друзів – 17 та 21 року потрощили до десятка парканів односельчан. На тверезу голову може б і не наважились. А от коли вже добре захмеліли, то захотілося пригод.Перше, що впало в око, коли з гулянь додому поверталися, огорожі односельчан. Їх і почали трощити. "Скільки виламали заборів я вже точно і не згадаю. Дворів шість точно зламали. Тоді нам весело було. Діма, мій друг, почав ламати першим. А далі я до нього приєднався" - розповідає один з учасників нічної пригоди.


Зіпсувавши десяток заборів, втомлені та напідпитку, хлопці пішли додому спати. А вранці їх односельчани повиходили на вулицю і очам не повірили. Забори поваляні. Кому і для чого треба було їх трощити, зрозуміли не одразу. До такого ставлення старі люди не звикли. "Тоді два дні вулиця була просто в шоці, - розповідає баба Ніна - Я спала богатирським сном. Уночі нічого не бачила і нічого не чула. Вранці, як і завжди, відчинила хвіртку та пішла у своїх справах. Коли через годину прибігає до мене сусід та й каже, що у мене забор зламаний. А тоді я і сама дивлюся, не в однієї мене доски потрощені, а і в деяких сусідів теж".

Ще один постраждалий – вісімдесятидворічний дід. Він сам заново позабивав дірки в заборі, на щастя, здоров’я поки що дозволяє. Як зазвичай старі люди, на молодь скаржився. Літній чоловік розповів, за його молодості забори трощили німецькі снаряди: "у мене молодості не було. Воно все промайнуло на фронтах Великої вітчизняної. Мене призвали в армію в 44-му році, коли мені виповнилась лише 17 років. Через 3 місяці нас обучили і направили на фронт. Там я пробув до 9 травня 1945 року".

Жителі Великої Писарівки, не довго думаючи, написали заяви до міліції, щоби на місцевих хуліганів таки знайшли управу. "Щойно надійшли заяви від постраждалих, співробітники міліції провели розшукові заходи. Встановили, що хуліганили уночі двоє місцевих хлопців. Один з яких неповнолітній", – коментує Вікторія Жарка.

Відновлення паркануЗараз один із молодиків під пильним оком баби Ніни. Із молотком в одній руці та рулеткою в іншій лагодить огорожу. Його 17-ти річний друг не з’явився в заплановану годину, коли домовилися виправляти результати своїх нічних гулянь. На хлопців чекає адміністративна відповідальність та поламані забори, що їх треба реставрувати. 


Тетяна Гарбуз, СЗГ ГУМВС України в Сумській області