№ 42 (199):

Полювали на продукти

Новини

Затриманий крадійПрацівники міліції затримали двох неповнолітніх на гарячому. Хлопці несли додому речі, щойно викрадені з  дачних будинків  в селищі Стінки Сумського району. На протизаконні дії юнаків підштовхнуло бажання пожити окремо від батьків. Вони обидва спочатку втекли з дому, потім, щоби не голодувати, почали нишпорити по нежилим будинкам у пошуках їжі.



Викрадені речіКабінет слідчих на якийсь час перетворився на склад непотребу. Старий посуд, такі ж вудочка, годинник, одяг, керосинові лампи та багато іншого. Все це вилучили у хлопців, їх підозрюють у ряді крадіжок.

17-річний затриманий до пуття не усвідомлює, що зробив перший крок на стежку криміналу. Він, наче про звичайнісіньку пригоду, розповідає, як на пару з 14-річним другом нишпорив по чужим оселям. Коли ж розмова перетікає в русло причин втечі з дому і небажання жити під одним дахом з батьками, юнак потуплює очі і продовжує вже неохоче. "Я вже четвертий раз тікаю. З батьком постійні конфлікти. Він жив окремо від мене і мами – розповідає юнак – Мені 17, я дорослий. А удома постійно вважали малим. Якби вони хоч улітку дозволяли допізна гуляти…Я їм про це сказав, а їм байдуже, сказали, все одно не пускатимуть. Я наступного дня пішов на заняття в училище, і більше додому не повернувся."


У друга – схожа історія, в свої 14 вже має не по дитячому серйозний погляд, досвід втеч із дому та перебування в міліції.


Щоби якось вижити, хлопці, після втечі з дому, пішли красти. Встигли залізти до десятка будинків, чим нагнали хвилювання на місцевих. Зламуючи навісні замки ломом або розбиваючи вікна, вони шукали в чужих оселях їжу та елементарні предмети побуту. Щоби потім перетягнути це у своє нехитре помешкання та якось жити.


Шукачів пригод не так цікавили речі, на які зазвичай полюють зловмисники, як продукти харчування. "Навіть якби я й вкрав мобільний телефон. Куди я його подіну? Ну понесу на ринок і продам його там за п’ять гривень. Бариги-перекупники більше платить не будуть. Бо такі телефони і без зарядки, і без документів, одразу зрозуміло, що крадений. Ще й розказуватимуть, що мобілка не включається, у воду неодноразово пірнала. А тому ми шукали продукти – натрапляли на олію та засипки. Мене навіть одяг не потрібен був. Я можу і в Суми приїхати, та одягтися. Поки батьків удома немає, можу зайти до квартири, у мене ж ключі є" - розповідає затриманий.


Щоби не потрапити на жилий будинок, удень малолітні крадії видивлялися, в яких будинках нікого немає. "Якщо до двох годин дня ніхто не приїхав на свою дачу, то вже і не приїде" - ділиться 17-річний затриманий своїм нехитрим досвідом.


Оселю, в якій тимчасово зупинилися втікачі, важко і назвати оселею.  Бо це дерев’яний будинок, що не опалюється. Щоби врятуватись від холоду, була лише  одна тепла ковдра на двох. Не було і освітлення, а тому хлопці поцупили керосинову лампу,  і тільки маленький фітіль на пальному був єдиним вогником, який рятував від нічної темряви. Саме до цього будинку зносилось усе вкрадене.


Коли почали надходити заяви, правоохоронці відреагували миттєво. Поговорили з населенням, влаштували засідку. Напередодні мало не ніч вартували, щоби спіймати юнаків, які два тижні не давали спокійно спати власникам заміських будинків. Зусилля прикладали не марно. Хлопців затримали, коли ті несли на свій склад щойно викрадені речі. Наразі проводяться оперативно-слідчі дії.

Тетяна Гарбуз, СЗГ ГУМВС України в Сумській області