№ 42 (199):

Поштовики Сумщини не пасуть задніх

Перша шпальта

Укрпошта працює стабільноЯкось після чергової відпустки переглядав періодичні видання. До рук потрапила всеукраїнська газета "Поштовий вісник". Звернув увагу на тематичну сторінку "Слова вдячності для поштовиків". І приємно був здивований – з 13 щирих, теплих і немалих за обсягом листів, що ледь вміщувалися на газетній шпальті, 11 – з сіл та районів Сумської області.


- А чому дивуєтеся? - перепитав під час зустрічі в своєму службовому кабінеті директор Сумської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" Володимир Криштоп. - Цифри лише підтвердять правильність ваших висновків, - і подав товстеньку папку з рейтинговими оцінками діяльності філіалів "Укрпошта".

За три квартали поточного року поштовики Сумщини вийшли на першу позицію в Україні серед 29 філіалів, пропустивши перед собою лише Севастопольську філію, яка не прирівнюється до обласних. При визначенні загального рейтингу враховувалися якість поштового зв'язку, рентабельність від звичайної діяльності, коефіцієнт керованості системи охорони праці, рівень продуктивності праці, рівень середньої заробітної плати та ще ряд інших показників.

У іншій папці, що лежала на столі господаря кабінету, акуратно підшиті листи-подяки. "Жителі сільської ради задоволені роботою поштового відділення села Косівщина. У відділенні працюють фахівці своєї справи: ввічливі та добропорядні люди", - читаю в листі Косівщинського сільського голови, що в Сумському районі, Світлани Громової. Подібного змісту пробігаю листи з Конотопської райдержадміністрації, Глухівської міської ради, з сіл Шосткинського, Охтирського, Лебединського та багатьох інших районів області.

- Ще ж три роки тому поштовики Сумщини стабільно займали 27-28 місця в Україні, - не перестаю дивуватися. - Що змінилося?

- За поясненням не за адресою, - коротко відповів Володимир Миколайович. - Тоді мене і в області не було - працював у Києві. А "крутитися" примусило саме життя. Пошта - соціально спрямована структура. Врахуйте, державна. Тільки держава нам і копійки не дає. Ні на зарплату, ні на пальне, ні на ремонти. Тут уже хочеш жити - виживай, як можеш. Опустиш руки - зійдеш з дистанції.

Щоб такого не сталося, Володимир Криштоп разом з фахівцями дирекції розробили кілька програм розвитку служби, реалізація яких дає змогу працювати за принципом самофінансування. Намагалися врахувати все: від підвищення ефективності господарювання до створення надійного соціального захисту працюючих. Хід виконання програм взято керівництвом на суворий контроль. Результати не забарилися. Лише в поточному році вдалося запровадити автономне опалення з можливим використанням альтернативних видів палива в приміщенні Недригайлівського цеху поштового зв'язку з обслуговування споживачів (колишній райвузол). Такі ж роботи виконано і в Липовій Долині та Великій Писарівці. Після капітального ремонту відкрили в Сумах 30-е відділення, яке тепер відповідає євростандартам. Досить якісно попрацювали ремонтники і в адмінбудинку, що по вулиці Привокзальна, 5. Взагалі поточний ремонт лише протягом року проведено в понад 200 об'єктах поштового зв'язку.

Для кращого вирішення соціальних питань у обласному центрі зв'язківці відкрили магазин оптової торгівлі, в якому тепер за порівняно низькими цінами реалізовуються продовольчі та господарчі товари. Вирішена непроста проблема доставки кореспонденції до віддалених сіл шляхом створення п'яти пересувних відділень поштового зв'язку. Одночасно з одержанням періодичних видань, листів жителі найменших населених пунктів тепер мають змогу майже з власної оселі відправити бандероль, посилку, рекомендований лист, грошовий переказ.

Всі листоноші забезпечені сучасним спецодягом і спецвзуттям, згідно з нормативами - велосипедами. Сумська дирекція першою в Україні (і поки що єдина) започаткувала такий вид соціального захисту працюючих, як страхування. Причому, не на 8 чи 10 робочих годин, а на всі 24. Тобто, і в побуті працівники системи захищені. В минулому році страхові поліси мали лише листоноші, в нинішньому - всі, хто трудиться в сфері державного поштового зв'язку області. Звичайно, це додаткові фінансові витрати, але життя того варте.