№ 44 (201):

Пакістанців повернули додому

Новини

Пакістанець і міліціонер. Не хочеш вчитися - їдь додому Правоохоронці депортували за межі України студентів Сумського державного університету. П’ять  молодих пакистанців приїхали до нашої країни начебто на навчання, проте на пари так і не потрапили. Півтора місяця десь тинялися, підживали у друзів.  Невідомо, чим би завершились пригоди пакистанців в Україні, якби в справу не втрутилось керівництво навчального закладу разом із міліціонерами.


Листопадовий ранок 2009 року. Співробітники міліції йдуть перевіряти студентів-порушників за місцем проживання. Іноземці здивовані, вони не очікували на таку увагу. Спаковані речі красномовно говорять про те, що затримуватись на Сумщині вони не збиралися.П’ятьох студентів з Пакистану навчання в Україні не цікавило. І хоча при в’їзді до нашої країни вони оформлювали документи на навчання до Сумського державного університету, проте ані на пари не прийшли, ані за навчання не заплатили.

"Навчання за мету вони не ставили. Всіляко ухилялися від реєстрації. Паспортні документи до Департаменту міжнародної освіти не подавали,- говорить Світлана Панасовська - начальник відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб ГУМВС України в Сумській області -  Тому керівництво університету було змушене звернутися з клопотанням до органів внутрішніх справ з клопотанням про примусове повернення горе-студентів на Батьківщину."


Правоохоронці стверджують, останнім часом почастішало випадків, коли громадяни країн Азії, Африки використовують Україну  як своєрідний транзитний канал для того, аби потрапити до країн Східної Європи. Багато з них приїздять сюди під виглядом студентів і в подальшому використовують цей статус у своїх планах.  Долю ж цих горе-студентів вже вирішив суд – через добу їх відправлять назад на батьківщину. Зростання кількості нелегальних мігрантів, які щороку виявляються на її теренах безумовно впливають і на ріст злочинності, і на поширення інфекційних хвороб, що не притаманні нашій місцевості" - продовжує Світлана Панасовська.

За цей рік на Сумщині  виявили понад три сотні нелегальних мігрантів, з них 250 чоловік покинули Україну добровільно, а півсотні іноземців довелось депортувати в примусовому порядку.


Ельвіра Біганова, СЗГ ГУМВС в Сумській області