№ 47 (204):

Патрульні авто обладнали GPS

Новини

Під час демонстраціїЯк відомо, в наш час нічого не стоїть на місці, усе змінюється. Так, і державтоінспекція крокує в ногу з прогресом. З цією метою 26 листопада 2009 року в приміщенні ДАІ області відбулася прес-конференція за участю керівництва державтоінспекції Сумщини, НАСК "Оранта" та представників Сумської облдержадміністрації, у ході якої було представлена новітня технологія – система контролю за рухом службових автомобілів ДАІ.


На Сумщині на 20 патрульних автомобілях ДАІ встановлена система контрою транспорту "Інженерні технології плюс", з них 9 на службових транспортних засобах взводу ДПС, що обслуговує обласний центр, 5 – в Сумському взводі ДПС та по 3 – у Роменському та Глухівському взводах ДПС. Сумська область поряд із такими містами-мільйонниками, як Київ та Дніпропетровськ, - лише третій регіон, в якому вартові доріг у своїй роботі використовують таку технологію.

Система "Глобус - М" являє собою програмно-апаратний комплекс, що призначений для слідкування за місцем знаходження патрульних автомобілей в режимі реального часу, що дозволяє ефективно контролювати за несенням служби інспекторів ДПС на лінії. 

Пристрій реєстрації переміщення складається з GPS – приймача та GPS – модема для зв’язку із сервером. Дані про місце знаходження службового автомобіля надходять від GPS-приймача щосекунди. Далі вказані дані обробляються та надсилаються до серверу. За допомогою цієї системи можна визначати навіть середню швидкість руху патрулів. Вся інформація про переміщення службових авто знаходиться на сервері.

Чергова частина та керівництва УДАІ області будь-якої миті може відслідковувати вибраний патрульнй автомобіль за допомогою карти, що візуально відображає інформацію про обраний об’єкт, його маршрут руху.

У кожному автомобілі, що обладнаний системою GPS присутня кнопка "тривоги", що дозволяє, окрім інформування про місце знаходження в реальному часі, максимально швидкий зв’язок із черговою частиною, "швидкою допомогою" та іншими службами у випадку ДТП. В наш час, особливо під час виборів, це дозволить отримати оперативну допомогу в надзвичайних ситуаціях.

Окрім цього, на двох патрульних автомобілях встановлені 2 прилади віеореєстрації. Головна мета встановлення вказаних засобів – це боротьба із хабарництвом як із сторони працівників ДАІ, так - із учасників дорожнього руху.

Олена Чижик, старший інспектор СЗГ УДАІ області