№ 50 (207):

І сам не гам...

Актуалії

І сам не гам, і іншому не дамЦей факт, з яким зіткнулися ревізори КРУ під час чергового контрольного заходу у державному підприємстві "Роменський ветеринарно – санітарний завод" вразив: чималенькі кошти потратили, щоб не мати з того аж ніякого зиску. І це на фоні кризи, коли б мало до краю загостритися господарське чуття раціонально  використовувати кожну гривню.
 

Працівники КРУ виявили тут всього фінансових порушень на загальну суму понад 1,1 мільйона гривень, з яких: незаконні витрати – майже 43 тисячі гривень."Найвагоміше" порушення": придбання матеріальних ресурсів в обсягах, що перевищують реальну потребу або при відсутності належних умов їх зберігання та не забезпечення подальшого ефективного використання. "Потягло" воно на мільйон гривень.

Під час перевірки кошторису, плану використання бюджетних коштів, технічної та тендерної документації представники КРУ встановили, що в 2008 році за рахунок бюджетних коштів, які надійшли на рахунок підприємства,   було закуплено чотири вакуумних котли для виробництва тваринних кормів. І це при тому, що на протязі 2006-2008 років підприємство не працювало і на момент проведення ревізії не розпочало свою діяльність. Отже, керівники підприємства наперед добре знали, що  обладнання ніяк  задіяти до роботи, але витратили чималеньку суму на його придбання.

В бухгалтерському обліку котли обліковувалися як незавершене виробництво і, зрозуміло, бездіяли, адже на підприємстві було вимкнено електроенергію, електричні мережі виведені з ладу (вони потребували реконструкції), були відсутні машини і механізми для здійснення пуско – налагоджувальних робіт. Крім того, і умови збереження котлів на підприємстві були незадовільні. За відсутності сигналізації матеріальні цінності зберігалися на відкритому майданчику, що негативно вплинуло на їх первісні якісні показники. То для чого купили це обладнання? Для того, щоб перевірити, як швидко їх зіпсують природні сили?

"Авторами" вказаного відхилення від закону, як виявили ревізори, стали керівні особи підприємства, які при затвердженні кошторису та при використанні коштів державного бюджету не визначились у реальних   потребах та у пріоритетних напрямах щодо витрачання грошей. Через те й було закуплено матеріальні цінності, які ніяким чином не могли бути задіяні в господарській діяльності підприємства,. Цим було порушено вимоги Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, що зазначені у постанові Кабінету Міністрів України і   статуті підприємства. У документах наголошено, що підприємство забезпечує своєчасне освоєння нових виробничих потужностей та якнайшвидше введення в дію матеріально-технічних засобів, а орган управління майном повинен здійснювати контроль за ефективним використанням та збереженням майна і коштів. Але вийшло не так, як вимагають серйозні папери, а за принципом: і сам не гам, і комусь  іншому гроші для можливо дуже важливого діла не  віддам.

За наслідками проведеної ревізії на директора та головного бухгалтера складено протоколи.

Матеріали ревізії передано до Управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУМВС України в Сумській області.

На адресу директора підприємства направлено лист з вимогою забезпечення вичерпних заходів для повного усунення виявлених фінансових порушень.


Наталія Журенко, начальник КРВ у м.Ромни та Роменському районі