№ 2 (209):

Бувать міліціонери, а бувають мусори

Новини

Мусор звичайнийНа жаль, до ганебних вчинків, таких як побиття затриманих, ще вдаються окремі працівники органів внутрішніх справ при затриманні громадян. Як-от оперуповноважений лінійного відділу міліції на станції Конотоп Л., який, перевищуючи службові повноваження, у своєму робочому кабінеті вчинив насильницькі дії стосовно неповнолітнього Б., 1991 року народження.


Хлопця було доставлено до чергової частини відділу, а потім, без складання будь-яких документів, передано оперуповноваженому Л., який дозволив собі дати волю рукам. Як пояснив потерпілий, міліціонер наніс йому кілька ударів в область грудини і в поперек, що спричинило тілесні ушкодження у вигляді крововиливів. Це підтвердили і дані судово-медичної експертизи, кваліфікувавши їх як легкі.

Начальник лінійного відділу погодився з постановою про відмову в порушенні кримінальної справи, мотивувавши це відсутністю складу злочину.

Однак Конотопська транспортна прокуратура, перевіривши обставини даної події, скасувала цю постанову і порушила кримінальну справу стосовно службових осіб лінійного відділу міліції за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 ст. 365 Кримінального кодексу України.

А згодом справу за цією ж статтею порушено вже стосовно конкретного її фігуранта – оперуповноваженого Л. Вона вже розслідувана і направлена на розгляд суду. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За інформацією старшого помічника прокурора Сумської області Геннадія Сніди