№ 2 (209):

Річні підсумки від прокуратури

Актуалії

Прокуратура УкраїниОргани прокуратури Сумщини підбили підсумки своєї роботи в 2009 році. Непростим він видався для працівників наглядового відомства. Проте, незважаючи на певні складнощі, досягнуто непоганих показників на пріоритетних напрямках діяльності. Принаймні, статистичні дані свідчать про збереження позитивної динаміки, що дозволило прокуратурі області міцно закріпитися в першій десятці серед інших відомств обласного рівня.


А статистика показує наступне. За результатами прокурорських перевірок щодо захисту майнових, інших особистих прав і свобод громадян та інтересів держави протягом минулого року порушено 508 кримінальних справ, 415 з яких з обвинувальним висновком направлені до суду. До різних видів відповідальності притягнуто 2564 посадових особи, 574 з них представляють контролюючі органи, відшкодовано понад 76 мільйонів гривень, в тому числі до бюджету - майже 18,5 мільйона.

Маємо позитивні зрушення і в питанні досудового слідства. Закінчено розслідування 633-х кримінальних справ, 620 з них направлено до суду, в тому числі 34 - стосовно осіб за злочини з ознаками корупційних діянь, 268 справ стосувалися сфери економіки, 38 – про хабарництво. У ході слідства відшкодовано 99,5 мільйона гривень.

Прокурори всіх рівнів взяли участь у судовому розгляді 8657 кримінальних справ, в тому числі по 3584-х - з постановленням вироків. Протягом 2009 року за документами прокурорського реагування скасовано і змінено вироків судів стосовно 117 осіб в апеляційному і стосовно 29 - в касаційному порядку. Не залишали прокурори і випадки м’якості призначених судами вироків. За їх апеляціями скасовано таких вироків стосовно 17 осіб та стосовно 11 осіб – з направленням на новий судовий розгляд.

У цивільному, господарському та адміністративному судочинстві задоволено 2360 позовів прокурорів на суму 28 мільйонів гривень. До бюджету стягнуто понад 22 мільйони гривень, добровільно відшкодовано 16 мільйонів.

Забезпечена участь у розгляді 800 цивільних, 250 господарських і понад 1000 справах у порядку адміністративного судочинства. За своєї ініціативи здійснено вступ у розгляд 34 справ різних категорій. За участі прокурорів не допущено стягнення з бюджету більше 25 мільйонів гривень.

На захист прав громадян судами стягнуто понад 3 мільйони гривень, в тому числі на оплату праці - 2,6 мільйона. На користь паливно-енергетичного комплексу стягнуто майже 2,5 мільйона, у сфері земельних відносин – 3,5 мільйона. Крім того, попереджено незаконне вилучення та повернуто територіальним громадам майже 505 гектарів землі. В інтересах фондів соціальної спрямованості стягнуто понад 8 мільйонів гривень. Зазначу, що всі наведені вище показники помітно більші в порівнянні з 2008 роком.

Є цілий ряд позитивних напрацювань і на інших напрямках прокурорської діяльності. Звісно, не обійшлося і без певних недоліків. Про них та про шляхи їх усунення йтиметься на підсумковій колегії прокуратури області, яка невдовзі відбудеться з участю прокурорів районної ланки.

За інформацією прокурора Сумської області Олександра Горбаня