
Територіальне управління держгірпромнагляду по Сумській області з 19 січня 2009 року розпочало перевірки лікувальних закладів, які використовують балони з продуктами розділення повітря.
Враховуючи наслідки трагедії в Луганську, особлива увага державних інспекторів буде звернута на поводження з кисневими балонами медичних працівників та іншого персоналу лікарень, а також на наявність атестаційних посвідчень у завідуючих відділеннями та керівництва лікувальних закладів. У разі виявлення порушень, роботу всього обладнання, що несе хоча б найменшу загрозу життю та здоров'ю людей, буде призупинено до усунення недоліків.
Нагадаємо, зранку 18 січня в Луганській міській лікарні №7 пролунав потужний вибух. За попередніми даними причиною вибуху стало неправильне поводження з балоном із киснем. До розслідування причин аварії було залучено фахівців держгірпромнагляду, які є експертами у сфері посудин, що працюють під тиском, та в сфері будівництва.
Довідка
Згідно з правилами будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском:
- балони з газом повинні знаходитися на відстані не менше ніж 1 м від приладів опалювання, тому що при нагріванні тиск у балоні зростає, що може призвести до його вибуху;
- вся апаратура, що стикається з кисневим балоном, повинна бути знежиреною. Обличчя та одяг пацієнта та персоналу лікарень не повинні мати слідів крему, масла, мазі, помади, тощо, бо потрапляння речовин, що містять будь-яке масло, на балон з киснем призводить до вибуху;
- забороняється переливання газів з одного балону в інший та введення додаткового газу. Ці операції можна проводити лише у спеціально обладнаних місцях підготовленим персоналом.