За два тижні січня в лікувально-профілактичні заклади області за медичною допомогою звернулося 784 травмовані особи
З числа різних травм на вулично-транспортний травматизм припадає кожна двохсота. І наслідки їх досить серйозні. Найбільш небезпечний припаркований автомобіль. В цій ситуації особливо страждають діти: вони вважають, якщо небезпеки не видно, значить її взагалі немає.
Та раптово вибігаючи з-за авто, що стоїть, на дорогу діти потрапляють під колеса іншого автомобіля, що рухається на швидкості. 63 дитини із 100 травмуються чи навіть гинуть під колесами іншого автомобіля. Тому на дорогу слід виходити лише переконавшись у тому, що немає авто, яке б рухалось; у містах з інтенсивним транспортом перетинати дорогу слід тільки на пішохідному переході на зелене світло світлофора; переходити дорогу тільки перпендикулярно до осі, а не по діагоналі; якщо транспортний потік застав тебе на середині дороги, не панікувати, слід зупинитися, дочекавшись коли транспорт проїде; малих дітей слід переводити через дорогу тримаючи їх за руку; в легковому автомобілі дитина повинна сидіти тільки позаду з правого боку; дорослим не слід подавати негативних прикладів дітям при переході вулиці; не слід забувати, що такі приклади діти часто наслідують, не задумуючись про наслідки.
Особливий вид транспортної травми – рейковий. В дощову погоду, взимку під час холодів, підніжки трамваїв і тролейбусів та металеві ручки біля вхідних дверей стають досить слизькими. Діти інколи катаються на підніжках навіть залізничних вагонів. Така поведінка дітей досить небезпечна. Саме тому дорослі не повинні проходити мимо подібних дитячих розваг.
Профілактика вуличного травматизму:
1. Уважність і зібраність. На вулиці слід завжди бути зосередженим, не відволікатися на зайві сторонні розмови чи глибокі роздуми.
2. Слідкуйте який одяг чи взуття ви носите. Занадто довгі чоловічі штани чи жіноче плаття можуть зачепитися за підбори, неякісне або невідповідне взуття для звичайної ходи чи бігу може призвести до больових відчуттів у гомілкоступневому суглобі чи коліні.
3. Давні травми слід лікувати до повного одужання. Після отриманої травми необхідно зменшити навантаження на травмовану кінцівку.
4. Слід дотримуватися установленого і звичного режиму дня, постійне недосипання, робота в нічний час, занадто інтенсивний графік роботи призводять до послаблення уваги і небезпеки отримати вуличну травму.
5. Після сну, вранці, необхідна щоденна зарядка та розминка мускулів ніг і рук, недостатня розминка погіршує діяльність суглобів та мускулатури рук і ніг.
6. Регулярний лікарський контроль. При деяких захворюваннях слід обмежувати рухову активність при виконанні тих чи інших фізичних вправ. Наприклад, при головних болях, підвищеному внутрішньочерепному тиску і т.п. небажані різкі нахили голови. Неправильний вибір вправ без урахування фізичного стану може призвести до погіршення здоров’я.
7. Баланс між силою та гнучкістю. Регулярні тренування дозволять покращити роботу м’язів, координацію рухів, збільшать амплітуду м’язів у суглобах. Тренування сили і гнучкості зменшує ризик травмування м’язів, підвищує міцність кісток, зв’язок та суглобів.