№ 2 (209):

Довідка про зберігання тютюну та алкоголю у кожному магазині

Право і закон

Надайте довідку про зберігання алкоголюЗ 23 жовтня 2009 року суб’єктам підприємницької діяльності, які мають місця зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів, тобто роздрібну мережу та склади, потрібно отримати довідку про внесення до єдиного державного реєстру місць зберігання. Це нововведення прямо передбачено ст. 15 закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95.


Звертаємо увагу: навіть, якщо у вашому магазині на вітрині  стоїть (зберігається) хоча б одна пляшка горілки чи одна пачка цигарок, то без цієї довідки працювати заборонено.

Для отримання довідки необхідно подати заяву до регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Сумській області за адресою: місто Суми, вул. Д. Коротченка, 10. До заяви слід додати: нотаріально посвідчену копію ліцензії на відповідний вид діяльності, копію документа, що підтверджує право користування приміщенням (договір оренди, свідоцтво на право власності та інше).

У разі зберігання спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до єдиного державного реєстру місць зберігання, до суб’єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу — 100 відсотків вартості цього товару, але не менше 1700 грн.

ДПІ в м. Суми