№ 2 (209):

Зарплати з надбавками для деяких категорій працівників

Актуалії

Надбавки декомуПро виплати заробітних плат з надбавками йшлося у ході селекторної наради з керівниками областей, в якій взяв участь голова облдержадміністрації Микола Лаврик.

Мова йде про три урядові постанови, які передбачають з 1 січня надбавку у розмірі 50% від посадового окладу бібліотекарям за особливі умови роботи, надбавку у розмірі 20% від посадових окладів вчителям, вихователям загальноосвітніх шкіл, викладачам та майстрам профтехучилищ та технікумів, керівникам та їх заступникам з числа педагогічних працівників за вклад у виховання дітей та надбавку за стаж у розмірі від 10 до 30% від посадових окладів медикам усіх медичних закладів країни.Ці надбавки передбачені як у проекті бюджету на 2010 рік, так і у постанові Уряду про виконання бюджету 2010 року до моменту прийняття держбюджету парламентом. Для проведення таких виплат з 1 січня,  в регіони направлено відповідні роз’яснення, а також спеціальний лист щодо здійснення видатків в умовах, коли відсутній Держбюджет-2010.

Після завершення селекторної наради, Микола Лаврик зустрівся з головами райдержадміністрацій та міськвиконкомів, де довів до них питання виплати заробітних плат.

За словами начальника головного фінансового управління області Валентини Цвинтарної, на Сумщині ці додаткові видатки складають близько 34 мільйонів гривень. "Якщо рахувати по року, то це ще один фонд заробітної плати всієї області", – наголосила вона.

Як розповіла головний фінансист області, якщо порівняти дотації вирівнювання, що надійшли за 22 дні минулого року, і цьогорічні, то перевиконання складе 230%. "Тобто держава передбачила кошти для нарахування заробітних плат бібліотекарям, лікарям та педагогам з надбавками, тепер має бути врегулювано юридичні аспекти", – зауважила Валентина Цвинтарна.

Підбиваючи підсумки 2009 року вона відзначила, що загалом вдалося виплачувати заробітну плату працівникам бюджетної сфери стабільно та своєчасно. На цьому наголосив і Микола Лаврик: "2009 рік – перший в історії Незалежної України, коли виплати в області здійснювалися місяць в місяць. Переконаний: так будемо тримати і надалі".