№ 4 (211):

Афганська річниця

Новини

Біля пам'ятнику воїнам-афганцямУ Сумах відзначили 21-у річницю виведення радянських військ із Афганістану. 15 лютого 2010 року біля обеліска загиблим в Афганістані воїнам відбувся мітинг-реквієм.

Присутні на мітингу представники громадськості, влада, духовенство вшанували хвилиною мовчання загиблих воїнів і поклали живі квіти до підніжжя пам'ятника. За загиблими була відслужена панахида. Урочистим маршем пройшли вихованці військового ліцею і військовослужбовці ракетного полку, розміщеного в Сумах.


До дня вшановування учасників бойових дій на території інших держав була також презентована під час мітингу щойно видана книга «Пам'ять і доля Афганської війни». Збірка містить інформацію про всіх 127 загиблих воїнах - уродженцях Сумської області, спогади учасників війни.Крім того, в Сумському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Трагедія і доблесть Афганістану». На ній представлені матеріали підполковника Олексія Рудакова, випускника Сумського Вищого артилерійського училища, який в 1986-1988 роках служив у складі обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані. Зокрема, розміщені фотографії, де зафіксована п'ятнадцята застава в м. Джабаль-Ус-Сарадж, де служив Рудаков, бойова техніка радянських військ, військові, які проходили службу в Афганістані разом із підполковником, перевал Саланг, де проходили жорстокі бої.


На виставці представлені матеріали і про двох уродженців Сумської області, котрі отримали звання Героя Радянського Союзу за участь у бойових діях на території Афганістану, - Петра Рубана, який отримав звання Героя посмертно, і Володимира Кучеренка.


Частина виставки присвячена увічненню пам'яті загиблих у війні в Афганістані, представлені фотографії пам'ятників і пам'ятних знаків, встановлених у Сумській області на честь воїнів-інтернаціоналістів.