№ 5 (212):

На Сумщині накрили конвертаційний центр

Новини

Легкі гроші закінчилисяСпівробітники управління податкової міліції в Сумській області припинили діяльність міжрегіональної злочинної групи, яка займалася незаконною конвертацією коштів на території Сумської і Полтавської областей, завдавши таким чином державі в розмірі 30 млн. грн.

12 активних учасників групи, діючи від імені 11 суб'єктів господарювання (фізичних та юридичних осіб, зареєстрованих у різних регіонах України), впродовж 2009-2010 років. незаконно перевели в готівку близько 140 млн. грн.

Замовниками конвертаційного центру були великі зернотрейдери з Полтави та Миколаєва, які мінімізували податки, проводячи фіктивні операції з купівлі зерна.Кошти за нібито отриману продукцію через рахунки підконтрольних злочинній групі підприємств-транзитерів (місцевих сільгоспвиробників) переводилися на банківські рахунки приватних підприємців, а потім організатори конвертаційного центру отримували  їх готівкою у відділеннях банків у різних регіонах України.

За результатами проведених на папері операцій оформлялися фіктивні документи, які потім використовувалися легальними суб'єктами господарювання при складанні офіційних податкових та бухгалтерських звітів.

Загальний розмір збитків, завданих державі від тіньової діяльності цього конвертаційного центру, склав майже 30 млн. грн.

Співробітники податкової міліції провели 20 обшуків в офісах конвертаційного центру та за адресами проживання фігурантів справи в Сумах, Полтаві, Ромнах, Тростянці, Липовій Долині. Накладено арешт на 5 діючих розрахункових рахунків у відділеннях банків Києва, Харкова і Полтави.

Слідчим відділом податкової міліції порушено кримінальну справу за статтею 212 ( "ухилення від сплати податків у великих розмірах") та за ст. 358 ч. 2, 3 Кримінального кодексу України ("підробка документів та використання завідомо підроблених документів групою осіб"). Ведеться слідство.