№ 6 (213):

Декларують і гранти

Актуалії

Податкова інспекція чекає на декларантівУ Сумах  чимало громадян добре знають, що з початком нового року потрібно неодмінно завітати до податкової інспекції, аби  прозвітувати про отримані доходи. І радує те, що таких громадян з кожним роком все більше, – їм не потрібно направляти листа, телефонувати чи надсилати смс-повідомлення, щоб нагадати про обов’язок перед державою.

Саме такою виявилася декларантка, яка завітала до ДПІ в м. Суми, щоб задекларувати отриманий дохід. Вперше був задекларований грант Програми рівних можливостей і прав жінок в Україні (ПРООН). Його отримала Ніна Світайло, проректор з науково-педагогічної роботи Сумського державного університету, директор Сумського гендерного ресурсного центру СумДУ. Ніна Світайло виконала дослідження "Гендерний портрет Сумської області", за яке і нагороджена цим грантом. Ніна Дмитрівна проявила громадянську свідомість і завітала до податкової, навіть сплативши податок перед своїм візитом. До місцевого бюджету вона сплатила майже 6 тис. грн.


– Сфера освіти – це важлива і соціально значима сфера суспільного життя, яка забезпечує не тільки підготовку фахівців, але й формування  активної і відповідальної громадянської позиції молоді, – говорить Ніна Дмитрівна. – Маючи значний досвід роботи у цій сфері, можу зазначити, що її належне функціонування залежить від фінансової стабільності в державі, адже для навчального і виховного процесу потрібні теплі, світлі і оснащені аудиторії, і бібліотеки, і необхідне обладнання, наприклад, для підготовки майбутніх лікарів чи інженерів.

А ще – гуртки, концертні зали, спортивні секції, команди. І поїздки студентів на олімпіади, конкурси, фестивалі. А ще – це студентські стипендії і достойна оплата роботи викладачів. Для реалізації усіх цих завдань надзвичайно актуальною є сплата громадянами податків своєчасно і в повному обсязі.

У сучасному суспільстві податки, як дзеркало, відображають рівень нашого життя і рівень нашої громадянської свідомості і культури.

– Я вважаю, що наші громадяни, і наші діти зокрема,  заслуговують найкращого. Тому звертають до всіх сумчан: давайте навчимось поважати себе і оточуючих і сплатимо податки, віддавши належне на розвиток освіти, медицини, на соціальну підтримку тих, хто цього сьогодні потребує, – сказала декларантка.