№ 6 (213):

Павуки у банці

Перша шпальта

Прослуховування справа бруднаУ Сумах засуджений місцевий житель, який незаконно прослуховував директора телерадіокомпанії державного вищого навчального закладу "Українська академія банківської справи Національного банку України".

Як повідомиляє прес-група Служби безпеки України в Сумській області, СБУ встановила особу, яка незаконно використовувала спеціальні технічні засоби негласного зняття інформації для прослуховування посадових осіб. "Жучок" був виявлений у службовому кабінеті директора ТРК "Академ-ТБ" цього навчального закладу. Як з'ясували співробітники СБУ, пристрій незаконно встановив технік центру інформаційних технологій цього ж вищого навчального закладу.У серпні 2009 року слідчими СБУ було порушено кримінальну справу за даним фактом. У ході слідчих дій було встановлено, що технік під виглядом виконання своїх службових обов'язків зайшов до кабінету керівника телестудії та розмістив обладнання для прослуховування в одній з електричних розеток. Слідством було також виявлено та вилучено спеціальний радіоприймач, за допомогою якого зловмисник отримував інформацію, яка надходила з приміщення.

Зарічний районний суд міста Суми визнав правопорушника винним у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 ст. 359 Кримінального кодексу України ( "незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації"). Йому призначено покарання у вигляді штрафних санкцій.