№ 6 (213):

Переваги електронної звітності

Актуалії

Звітність - паперова чи електронна?Відомо, що розвинута податкова система є показником економічної та демократичної зрілості держави. Тому завдання податківців створити таку систему адміністрування податків, за якої вони будуть сплачувати їх добровільно і своєчасно.

Дієвим кроком у цьому напрямі стало впровадження подання  звітності до податкових органів в електронному вигляді засобами інтернету. Адже, автоматизація процесу створення податкової звітності дає змогу значно полегшити роботу бухгалтеру, зробити її безпомилковою.  Водночас звітність через Інтернет  – це економія часу, оскільки особисте відвідування ДПІ при цьому не потрібне; розширення можливостей для обробки та аналізу даних; скорочення паперового документообігу, конфіденційність даних, скорочення кількості податкових  перевірок  тощо.Державна податкова інспекція в місті Суми запрошує вас, шановні платники податків, до співпраці та пропонує скористатися можливістю подання податкової звітності в електронному вигляді.

Програмне забезпечення для формування, подання та збереження податкової звітності, а також реєстру податкових накладних в електронному вигляді надається податковим органом безоплатно. Отримати програмне забезпечення можна в податковій інспекції за адресою: м. Суми, Покровська площа, 2 або завітавши на вебсайти ДПА України чи ДПА у Сумській області. Важливо: для того, щоб подати звітність в електронному вигляді до податкової інспекції потрібно отримати посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб підприємства. Для їх отримання необхідно звернутися до представників акредитованих центрів сертифікації ключів.
 
Отже, електронна звітність дозволяє заощаджувати час. А час є найціннішою категорією, адже на відміну від грошей, його неможливо повернути. Сподіваємося, що наша співпраця дасть можливість досягти головної мети – своєчасного наповнення державного та місцевих бюджетів, економічного зростання України та становлення її як держави європейського рівня.