№ 6 (213):

Небажані гості

Актуалії

Отакі вони - сомалійціВ останні роки Україна перетворюється на один із найсерйозніших каналів з переправлення мігрантів, які прямують з країн третього світу до західної Європи. Цей кримінальний бізнес може набути особливого поширення після того, як Україна стала виконувати угоду про реадмісію з Євросоюзом. Тепер у всіх, хто попався і був вигнаний з Європи, є шанс осісти на деякий час в Україні. І спробувати ще раз.
 
У Сумах рано вранці зловили цілих десять чорношкірих. На одній із заправок міста міліція затримала два автомобілі, битком набитих людьми явно не українського походження. "Гості міста" виявилися сомалійцями, а білі, що перевозили їх - таксистами. З останніх спитати можна небагато - їх просто найняли везти африканців до Києва два брати, жителі Харкова, яких теж затримала міліція.Брати пересувалися в третьому автомобілі і займалися супроводом свого живого вантажу в дорозі. Щоправда, це лише припущення міліції - самі затримані від пропонованих звинувачень відхрещуються і ні в чому не зізнаються.

- Не маю уявлення за що нас затримали, - говорить один з братів. - Ми приїхали до товариша в гості. Зупинилися на заправці. До нас підійшли люди, представилися співробітниками ГУБОЗу і ось ми тут.

Однак, таксисти стверджують, що саме ці люди найняли їх везти чорношкірий вантаж до столиці. Так що варіант захисту "ми тут ні до чого, ми просто поруч проходили" тріщить по швах. Із затриманими нелегалами зараз працюють співробітники паспортної служби, і з'ясовують, хто вони і чого приїхали. Хоча схема відома вже досить давно - сомалійці перебудуть деякий час у Києві, після чого, швидше за все, рушать до польського кордону, щоб їхати далі. Але це будуть вже якісь інші, більш щасливі сомалійці. А на цих, швидше за все, чекає пункт тимчасового утримання нелегальних мігрантів,  і подальша висилка на батьківщину.