№ 6 (213):

Сумщина розпочне посівну в третій декаді березня

Актуалії

Посіви ріпаку - бензин замість їжіПочаток весняно-польових робіт в Сумській області припаде на третю декаду березня 2010 року. Про це повідомляє прес-служба Сумської обласної державної адміністрації з посиланням на начальника головного управління агропромислового комплексу Володимира Івченка.

Повідомляється, що на сьогоднішній день для проведення посівної область забезпечена на 100% насінням високої репродукції за всіма культурах. Забезпеченість мінеральними добривами становить 65% (що на 19% більше, ніж на аналогічний період 2009 року).Засоби захисту рослин є практично у повному обсязі від потреби. Запас пально-мастильних матеріалів і палива становить 50% від необхідного.

Що стосується фінансування, то на весняну посівну аграріям регіону потрібно 972 млн. грн. (на 24% більше, ніж минулого року, при складовій посівної на тому ж рівні). Агропромисловий комплекс області потребує 112 млн. грн. кредитів, з яких було отримано лише 14 млн. грн. Така ситуація, на думку Володимира Івченко, склалася через завищені відсотки за кредитами - 25-28%.

Також начальник головного управління АПК області повідомив, що з осені 2009 року в регіоні було посіяно 224 тис. га озимих. Їх перезимівля пройшла в цілому успішно, пересівання потребують не більше 10-15% територій. У врожаї 2010 аграрії роблять ставку, перш за все, на кукурудзу, ячмінь, пшеницю, ріпак і сою.