№ 9 (216):

Переможці дитячого конкурсу визначені

Актуалії

Тато заплатив податки - їсти більше нічогоПро Всеукраїнський конкурс дитячої творчості "Податки очима дітей" знають майже всі діти Сум. Адже цей конкурс вже розміняв другий десяток від свого народження. 

Мета, яку ставлять податківці ДПІ в м. Суми, проводячи цей захід, — викликати у дитячої аудиторії інтерес до податків, допомогти їм через образне осмислення цієї теми уявити місце та значення податків у житті держави, суспільства й кожної окремої людини. Це вдається з кожним роком все краще, що відразу видно по роботам дітей, які теж рік у рік вдосконалюються.

У 2010 році терміни проведення першого етапу конкурсу трохи здвинулися. Роботи дітей приймалися до 1 квітня, а 7 квітня пройшло засідання журі, які оцінили роботи і визначили переможців.Конкурс відбувається за трьома напрямами. Перший - конкурс художніх робіт; другий – декоративно-прикладне мистецтво на податкову тематику і, третій -  конкурс літературних творів. В цьому році на конкурс надійшло 86 робіт від 73  учасників – учнів загальноосвітніх шкіл міста. В цьому році вперше були представлені роботи в стилі батік й художній розпис по склу вітражними фарбами. Найкращі роботи, які змістовніше розкривають податкову тему та відрізняються високою технікою виконання, відібрані кваліфікованим журі  та яким присуджено призові місця, з них ті, що зайняв візьмуть участь в обласному конкурсі. І є їх лауреатами.

До складу оцінювачів увійшли: представники ДПІ в м. Суми, голова територіального відділення Асоціації платників податків України в Сумській області Ніна Кравченко, директор дитячої художньої школи ім. Лисенка Олександр Кузьменко, викладач факультету мистецтв Сумського державного педагогічного університету Павло Остапенко, представник Сумської філії  ДП "Інформаційно-видавничого центру ДПА України" Олександр Кузьменко. 

– Мені особисто приємно, що наші діти обізнані в податковій тематиці, історії податків та податкової служби, добре орієнтуються у податковій політиці. Приємно, що робота податківців з молоддю, з підростаючим поколінням, що направлена на виховання у молоді податкової культури, дає свої плідні результати, — зазначила Валентина Мелікова, начальник ДПІ в м. Суми.

Переможцями у своїх вікових категоріях стали:

Художні твори.
   I вікова категорія (9-12 років):
   1 місце – Бойко Оксана "Квіти України";
   2 місце –  Шаповаленко Олена "Подбай про щастя родини";
   3 місце – Орищенко Єлизавета "Заховаємо достаток, щоб не сплачувати податок".
    II вікова категорія (13-16 років):
   1 місце – Чикалова Ольга "Дві сторони сплати податків";
   2 місце – Мантула Дар’я "Податки платити – з усмішкою жити";
   3 місце – Ноздріна Тетяна "Піратська декларація".

Декоративно-прикладне мистецтво.
    I вікова категорія (9-12 років):
   1 місце –  Бабко Олена, книга "Податкова історія";
   2 місце –  Лебідь Катерина, батік "Плоди сплачених податків"; 
   3 місце – Гузела Катерина, колаж "Ти податки не ховай, а державі віддавай".
    II вікова категорія (13-16 років):
   1 місце – Дуднік Євгенія, вітраж "Сплати податки, друже вчасно і все зацвіте навколо рясно";
   2 місце – Костюченко Анна, аплікація "Ми сплатили всі податки, живемо тепер в достатку";
   3 місце – Кобузан Максим, скульптурний пластилін "Податки – міць та опора України". 


Звичайно, робіт на конкурс надійшло багато і на всіх призових місць, на жаль, не вистачає. Тому журі вирішило відзначити грамотами дитячі роботи в окремих номінаціях. Наприклад, за оригінальність висвітлення податкової тематики, за глибину розкриття теми, за оптимізм роботи, за професійну майстерність, за творчий підхід та змістовність малюнку.

До речі, в минулому році лауреаткою останнього етапу в ДПА України стала переможниця в І віковій категорії Єлизавета Орищенко. Тож, зичимо сумським учасникам перемоги й в подальшому.