№ 12 (219):

Виявлено нелегальне виробництво палива

Актуалії

БіопаливоНелегальне виробництво біопалива, яке діяло на базі місцевого спиртзаводу в селі Будилка Лебединського району Сумської області, виявили співробітники податкової міліції. На заводі було виготовлено та реалізовано близько 500 тонн пального на суму понад 4,5 млн грн.

Діяльність заводу була замаскована під виробництво спиртовмісних добавок на основі біоетанолу.

Співробітники податкової отримали інформацію, що службові особи одного з місцевих акціонерних товариств на промисловому обладнанні, орендованому у ДП "Будильський експериментальний завод", налагодили нелегальний випуск підакцизної продукції - рідкого моторного палива з біомаси (бурякової меляси).У ході перевірки було встановлено, що промислове обладнання введено в експлуатацію в жовтні 2009 року без отримання ліцензії та інших необхідних дозволів на виготовлення альтернативного виду рідкого палива для двигунів внутрішнього згоряння.

У результатах аналізу зразків біопалива, який зробило Державне підприємство "Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості" МАСМА ", було встановлено, що продукція, яку виробляє підприємство, є рідким паливом у вигляді збезводненої суміші одноатомних спиртів, денатурованих бензином.


Таким чином було підтверджено висновок податківців, що підприємство, яке не зареєстровано як платник акцизного збору, є нелегальним виробником підакцизної продукції - біопалива та добавок на основі біоетанолу.

Встановлено, що за час діяльності підприємством було нелегально виготовлено та реалізовано близько 500 тонн пального на суму понад 4,5 млн грн.