№ 15 (222):

Пам’ятник ротвейлеру Цезарю

Актуалії

Пам’ятник ротвейлеруСумчанин Геннадій Погорєлов стоїть біля пам'ятника своєму ротвейлеру Цезарю. Це єдиний офіційний пам'ятник собаці в Україні.

Сумський бізнесмен 53-річний Геннадій Погорєлов поставив пам'ятник своєму ротвейлеру Цезарю.

Монумент на повний собачий зріст стоїть у сквері між церквою і 9-поверховим будинком. Навпроти - магазин "Цезар". Геннадій 20 років продає товари для тварин, у нього 10 магазинів.

Стоїть у спортивному костюмі, в руках тримає газонокосарку.

- Тут раніше нічого, крім кущів, не було. Я все розчистив, молоді дерева посадив. Хотів алейку плиткою викласти і лавки поставити. Мешканці будинку налетіли, ледве живий залишився. Забули,
хто півроку тому бомжів звідси вигнав. Вони під церквою собі будок наставили, щоб легше
милостиню просити.Цезар помер півтора роки тому від старості. Його копію зробили з бетону. Покрили розчином, схожим на бронзу.

- Хотів усього з бронзи зробити, але це дорого - коштує 100 тисяч гривень. Та й люди за тиждень
розпиляли б і на металобрухт сплавили. Якщо цей під дощами не вистоїть, то пофарбую під золото.
Це перша скульптура собаки в Україні. У світі їх менше 30. Найвідоміші - паризький сенбернар Баррі, рятувальник альпіністів, їздовий пес Болти з Аляски, який возив сироватку від дифтерії, і шотландська вівчарка, яка жила зі сліпим господарем.

Цезаря внесли до списку пам'яток міста.

- Це не якийсь-то там пам'ятник Леніну, Сталіну чи Косіору. Майстер більше року над ним трудився. Викладача з аграрного університету підключав, щоб анатомію собак розповів. У Цезаря був родовід, він перемагав у конкурсах. Його фото є у всіх європейських каталогах.

Каже, дружина любить собак ще більше.

- Колись її запитали: якщо б тобі дали пістолет з одним патроном і наказали вбити або Цезарика, або чоловіка - в кого б вистрілила? Вона, не замислюючись, тицьнула в мене пальцем.