№ 17 (224):

Затримано сутенера

Актуалії

Повія на трасіУ Сумській області затримали сутенера, який "працевлаштовував" дівчат за кордон для роботи в кварталах "червоних ліхтарів".

3 липня 2010 року працівники сектору боротьби з торгівлею людьми Конотопського міського відділу міліції спільно з сумськими прикордонниками затримали 45-річного жителя Сум, який завербував трьох українських дівчат для роботи повіями за кордоном.

Проти чоловіка в Конотопському міському відділі міліції порушили кримінальну справу за ознаками ч.2 ст.149 "Торгівля людьми або інший незаконний договір щодо людини" Кримінального кодексу України. Йому загрожує позбавлення волі строком від 5 до 12 років. Про це повідомили в Департаменті зв'язків з громадськістю МВС України."Як з'ясувалося, зловмисник ще у березні завербував 18-річну конотопчанку Поліну, яка погодилася поїхати за кордон, де її нібито чекала робота офіціантки. Середній заробіток, обіцяний їй чоловіком, повинен був скласти не менше ніж 100 євро за добу.

Наївна дівчина познайомилася з сутенером через свого співмешканця. Той, у свою чергу, пообіцяв швидко оформити документи для виїзду за кордон і стабільний дохід.

Постраждала:"- У барі, 100 євро на добу. Ти працюєш добу, двоє-троє - вдома. Нормально відпочиваєш, заходиш на пляж - так розповідали."

За кілька днів до виїзду дівчині сказали: будеш працювати повією біля дороги.

Постраждала: "- Сідаєш ти в машину, 10 хвилин працюєш. Отримав він задоволення, не отримав - твоєї справи там немає. Ти забираєш гроші, 30 євро, і йдеш."

Дівчину попередили: відмовишся летіти - заплатиш 30 тисяч гривень. Погрожували і вмовляли. 45-річний сумчанин, який керував процесом, долучив ще миколаївську жінку. Вона збиралася до Іспанії вже втретє.

Повія:"- Він мене попросив: "Розкажи, і скажи, що ти будеш з нею в парі працювати, щоб вона не боялася, бо ти більш-менш мову знаєш".

Затримати сутенера правоохоронцям вдалося після ряду проведених оперативних і спеціальних заходів на одній з вулиць Конотопа, куди він приїхав, щоб забрати "неслухняну" дівчину до Києва. На момент проведення спецоперації у чоловіка були готові документи для виїзду. Залишалося тільки сісти в літак.

До речі, таким же чином підозрюваний знайшов ще двох дівчат, одна з яких - мешканка Миколаєва, інша - Сум. Всі вони залишаться на Батьківщині. Поліна вже планує: довчитися і отримати диплом секретарки.

Постраждала:" - Просто я хочу все і відразу, а такого не буває."

Нині стосовно всіх трьох працівниками міліції проводяться слідчі дії.