№ 28 (235):

До дня машинобудівника Сумщини

Актуалії

День машинобудівника – це свято працівників машинобудівного комплексу, де  зосереджена чверть усіх промислових підприємств, половина працюючих у промисловості, більше третини  промислово-виробничих основних засобів. Внесок машинобудівних підприємств у випуск промислової продукції нашої області настільки вагомий, що  суттєво впливає на загально–обласні показники промислового виробництва.

Флагманом машинобудування області є ВАТ "СМНВО ім. Фрунзе" – одне з найбільших в Європі  машинобудівних підприємств, продукцію якого добре знають не лише в Україні, але й у далекому зарубіжжі: насоси, компресори, агрегати газоперекачувальні для магістральних газопроводів, устатковання для хімічного та нафтохімічного виробництва.ВАТ "Сумський завод "Насосенергомаш" – лідер у вітчизняній розробці і виробництві відцентрових насосів для заводнення нафтоносних пластів. Постійно зростає попит на продукцію для сучасних типів двигунів автомобілів, комбайнів, рухомого залізничного транспорту, що виробляють   ТОВ "Мотордеталь–Конотоп", ТОВ "Укртранспневматика",   НПП АТ "Промтрансенерго".

За 8 місяців 2010р. підприємствами машинобудування реалізовано продукції, товарів, послуг на суму 2203,8 млн.грн. За цей же період надійшло  замовлень на виробництво промислової продукції майже на 1860 млн.грн. При цьому частка іноземних замовлень в загальному обсязі становить близько 70%.

Працівники машинобудування, одного з провідних видів промислової діяльності регіону, складають 25,4 тис. осіб або третину всіх працюючих у промисловості області. У липні 2010 року вони заробляли в середньому 2336 грн., що на 8,8% більше відповідного показника по промисловості і на 15,9% перевищує середньообласний рівень. 
 
Працездатні та досвідчені кадри працюють у машинобудуванні. Більше чверті (28,7%) працівників складають молоді люди у віці до 35 років. Кожний шостий – працюючий пенсіонер. Половина працівників мають вищу освіту. 

Третина (32,0%) зайнятих у машинобудуванні – жінки, які в середньому заробляють 1910 грн.

Слід зазначити, що у машинобудівному комплексі працює незначна частка (4%) працівників з мінімальною заробітною платою, кожний другий мав нарахування у розмірі середньої по області (2016 грн.) та майже кожний четвертий працівник отримував заробітну плату понад 3000 грн.