Восени своє професійне свято – День працівників сільського господарства, відзначають працівники полів і ферм. Для селян це ще одна нагода порадіти результатам своєї нелегкої, але такої потрібної людям праці.
Сільське господарство – один з провідних видів економічної діяльності регіону. У вересні 2010р. на сільгосппідприємствах був зайнятий кожний одинадцятий працівник області. На жаль, протягом останніх років у галузі зберігається один з найнижчих рівнів заробітної плати. У вересні 2010р. працівники сільського господарства отримали в середньому 1430 грн., що на 27,1% менше середньообласного показника по економіці.
Про низький рівень оплати праці у галузі свідчить розподіл працівників за розмірами нарахувань. У кожного шостого працівника заробітна плата не перевищувала прожитковий мінімум для працездатної особи (888 грн.), переважна більшість працюючих (83,8%) мала нарахування у розмірі середньої по області (1963 грн.).
І лише кожний шостий працівник отримав зарплату понад 2000 грн., в той час, як по економіці області – кожний третій.
Третину (32,0%) працюючих у сільському господарстві складають жінки, які заробляють в середньому 1154 грн., що на 276 грн. менше середнього показника цього виду діяльності.
Сільське господарство знаходиться у тісній взаємодії з переробною промисловістю – підприємствами з виробництва харчових продуктів та напоїв. На промислових підприємствах області з сировини сільгоспвиробників виготовляються всі основні продукти харчування. А саме: хліб, борошно, крупи, цукор, олія, м’ясні та молочні продукти і т. інше.
За даними Головного управління статистики у Сумській області, реалізація продукції харчової промисловості складає п’яту частину від загальнообласного показника реалізованої промислової продукції. За 10 місяців поточного року підприємства з виробництва харчових продуктів та напоїв реалізували продукції на суму близько 2,5 млрд. грн. За січень–жовтень 2010 року порівняно з відповідним періодом минулого року виробники області збільшили майже наполовину випуск напівфабрикатів м’ясних, на третину – яловичини і телятини, на 13% – пряників, на 15% – кондитерських виробів з цукру, майже на 12% – кормів готових для сільськогосподарських тварин та свійської птиці, на 7% – здобних виробів.
Щиро вітаємо зі святом всіх, хто створює достаток на нашому столі, і бажаємо ясної погоди у природі, тепла та затишку в оселях, щедрих врожаїв та нових досягнень у наступному році.