У жовтні 2010 року відмічають своє професійне свято працівники харчової промисловості. Ця галузь відіграє велику роль у забезпеченні населення області продуктами харчування.
У Сумській області на харчову промисловість припадає понад 20% загальнообласного обсягу промислового виробництва.
За даними Головного управління статистики у Сумській області, на підприємствах з виробництва харчових продуктів та напоїв індекс промислової продукції за 9 місяців 2010 року порівняно з аналогічним періодом 2009 року склав 90,7%. Водночас, переживши кризовий минулий рік, виробники харчової продукції збільшили випуск пряників і виробів аналогічних (на 501 т), виробів кондитерських з цукру, включаючи білий шоколад, без вмісту какао (на 477 т), яловичини і телятини свіжих (на 462 т), яловичини і телятини морожених (на 306 т), вершків (на 17 т), оселедців солоних (на 16 т). Нарешті, на превелику радість, в нашому регіоні відновлено виробництво цукру.
За 9 місяців 2010р. підприємствами з виробництва харчових продуктів та напоїв реалізовано продукції на суму майже 21 млрд.грн., що на 18% більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
Серед лідерів у виробництві харчових продуктів в області ЗАТ «Крафт Фудз Україна», ТОВ «Роменський завод продтоварів», ТОВ «Сумиторг-Партнер», ВАТ «Шосткинський міськмолкомбінат», ВАТ «Конотопм’ясо», ТОВ «Ворожба», ТОВ «Горобина», продукція яких користується широким попитом у населення.
Виробництвом харчових продуктів та напоїв у серпні 2010 року було зайнято близько 10 тис. осіб або кожний сьомий працюючий у промисловості області. Розмір заробітної плати становив 2022 грн., що на 8,3% менше середнього рівня по промисловості, але на 109 грн. перевищує середньообласний показник та у 2,3 раза – законодавчо встановлені державні соціальні стандарти.
Галузь має досить працездатні та досвідчені кадри. Третину працівників становлять молоді люди у віці до 35 років, кожний десятий – працюючий пенсіонер. Майже половина працівників мають вищу освіту.
Більше половини (52%) зайнятих у виробництві харчових продуктів – жінки, які в середньому заробляють 1664 грн., що на 17,7% менше середнього показника цього виду діяльності.
При досить високому рівні заробітної плати, частина працівників (7,2%) мали нарахування у межах мінімального рівня, майже у двох третин працюючих заробітна плата була нижчою від середньої по галузі. Лише кожний восьмий отримав зарплату понад 3000 грн.