№ 29 (236):

Головне джерело інвестицій — власні кошти

Актуалії

За даними Головного управління статистики у Сумській області, за 9 місяців 2010р. підприємствами області освоєно 1264,3 млн.грн. інвестицій  в основний капітал (без ПДВ). Проти відповідного періоду минулого року обсяги вкладень зменшились на 9,1% (в Україні – на 2,9%). За темпами освоєння інвестицій область посідає 15 місце серед інших регіонів України, випереджаючи сусідні Полтавську та Харківську області.Головним джерелом фінансування залишаються власні кошти підприємств  та організацій. За рахунок них за 9 місяців 2010р. використано більше ніж дві третини загального обсягу капіталовкладень. При цьому частка коштів державного та місцевих бюджетів становила лише 2,2%.

Зростання обсягів капітальних вкладень відбулося у 4 містах обласного підпорядкування та 13 районах області. Найбільш активно освоювались капіталовкладення у Липоводолинському районі. Більше ніж удвічі зросли обсяги інвестицій у Великописарівському, Лебединському, Охтирському та Ямпільському районах.

Інвестиції в основний капітал у житлове будівництво становили 272,9 млн.грн., що на 83,6% більше, ніж у відповідному періоді минулого року.