№ 1 (237):

Правила дорожнього руху з посмішкою

Актуалії

Діти – наше майбутнє. Вони завжди гостро відчувають нас – дорослих та наші проблеми, а ми, на жаль, не завжди можемо сприймати серйозно наше підростаюче покоління. Проте вони доводять нам постійно, що їх слова важливі, та до них варто прислуховуватися.

Багато років поспіль у кожній школі міста по всій Сумській області активно працюють загони юних інспекторів руху з метою залучення школярів до участі в роботі з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, пропаганди Правил дорожнього руху серед молоді, виховання у неповнолітніх учасників дорожнього руху почуття поваги до професії співробітника міліції, виховання загальної культури й естетичних навичок у дітей. Враховуючи вікові обмеження, відбувається зміна учасників загону дотримуючись принципу наслідування. Учні старшого віку є наставниками і тренерами для початківців. Школярі не тільки пропагують правила дорожнього, а й приймають участь у КВН, щоб разом з посмішкою та жартами донести до всіх нас важливість дотримання правил.25 березня 2011 року в дитячому таборі «Ровесник» відбувся 15 обласний конкурс КВН ЮІР. Цей захід відвідали як представники освіти так і представники Державтоінспекції. Відкрили дитячий конкурс КВН головний спеціаліст освіти і науки облдержадміністрації Бирченко Світлана Леонідівна та заступник начальника управління Державтоінспекції в Сумській області полковник міліції Бригинець Валентин Петрович. Світлана Леонідівна відмітила, що такі заходи як пропаганда правил дорожнього руху в такий спосіб – це велика та корисна справа. Вона побажала успіхів та творчого натхнення в подальшому житті. Валентин Петрович в свою чергу подякував юним інспекторам руху за допомогу у пропаганді правил дорожнього руху та попередженні дорожньо-транспортного травматизму серед дітей, зазначив, що для ДАІ в Сумській області дуже важливо співпрацювати з учнівською молоддю, бо це майбутнє нашої країни, саме вони є і будуть активними та свідомими учасниками дорожнього руху.

Команди КВН ЮІР змагалися в трьох конкурсах за право стати найкращими пропагандистами правил дорожнього руху та найкращими жартівниками. Всі команди готувалися дуже серйозно та гарантували глядачам заряд гарного настрою та пропаганду правил дорожнього руху. Фаворитами, а згодом і переможцями 15  обласного конкурсу КВН ЮІР стала команда із м. Ямпіль «Гарні діти», яка і буде захищати честь Сумської області на зональному Всеукраїнському конкурсі в м. Полтава вже 7-9 квітня. Друге місце зайняла команда із м. Глухів «Світлофори», третє – команда «Адреналін» з м. Лебедин. Всі команди були нагороджені цінними подарунками.

На жаль, перше місце має бути лише одне, і радість перемоги однієї команди була трішки затьмарена програшем інших. Проте, це – гра, і в кінці кожної гри ми маємо бути вдячні за шанс взяти участь, проявити себе  і навчитися чогось від інших. А діти завжди краще за нас, дорослих, приймають як поразки, так і перемоги.

У свою чергу, побажаємо нашим юним інспекторам руху ліги КВН не зупинятися на досягнутому, завжди йти вперед, продовжувати пропагувати правила дорожнього руху заради попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Сила дитячого слова завжди буде більш дієвою, ніж повчання дорослих, бо навчаючи своїх одноліток, вони навчаються і самі. А КВН ЮІР допоможе завжди йти по життю з посмішкою та із знаннями правил дорожнього руху.


СЗГ УДАІ УМВС України в Сумській області